SLOMIO IH FENJERAŠ

Golijada i novi težak poraz Slavena Bilića u Premiershipu

22.08.2015 u 19:58

Slaven Bilić je nakon uvodne ligaške pobjede kod Arsenala bio trenerski hit Premiershipa, ali crni dani čekali su ga odmah iza ugla

U Premiershipu laganih utakmica nema i Slaven Bilić je to jako dobro znao. Oscilacije su za klubove West hamovog ranga neizbježne i splitski stručnjak se već suočava sa strmoglavim padom. nakon pobjede na Emiratesu upisao je dva domaća poraza, nakon Leicesetra u šokantnoj utakmici ga je s 3:4 (0:2) svladao novi prvoligaš Bournemouth.

Gosti su na Upton park došli nakon dva poraza u uvodu lige, no golovima Calluma Wilsona već nakon pola sata vodili su s 2:0. Bilić je pronašao recept tijekom poluvremena i vratio se u utakmicu pogocima Noblea u 48. i Kouyatea u 53. minuti susreta. Činilo se da je na pomolu veliki preokret, no u 66. minuti Pugh donosi novo vodstvo Bournemouthu koji u prva dva kola nije zabio niti jedan gol.

Ključni trenutak završnice dogodio se u 79. minuti kada je Jenkinson isključen, a Wilson je s bijele točke pogodio svoj treći gol večeri i zabio za 2:4. West ham je zabio s igračem manje (Maiga u 82.) za konačnih 3:4, ali put do boda nisu pronašli (u nadoknadi je branič gostiju 'čistio' loptu sa svoje gol linije...) i sada ranjeni čekaju gostovanje kod Liverpoola.

Crystal Palace je s 2:1 svladao Aston Villu, a preostala tri dvoboja (Norwich - Stoke, Sunderland - Swansea, Leicester - Tottenham) završili su rezultatom 1:1. Uzbudljiv dvoboj Leicestera Andrej Kramarić odgledao je s klupe za pričuve.