TRENER RANGERSA

Gerrard pokazao poštovanje prema Osijeku; legenda svjesna da ništa nije gotovo

27.07.2018 u 09:42

Osijek je poražen u prvoj utakmici drugog pretkola Europske lige od Glasgow Rangersa 0:1, a susret je prokomentirao legendarni Steven Gerarrd koji je na klupi škotskog velikana

Trener Osijeka Zoran Zekić nije skrivao razočaranje rezultatom i javno je rekao što ga je najviše zasmetalo. S druge strane njegov kolega na suparničkoj klupi bio je zadovoljan.

'Sretan sam i zadovoljan, ali u isto vrijeme imamo puno poštovanje prema suparniku, još trebamo raditi. Potrebna nam je nova velika izvedba na Ibroxu', rekao je Gerrard.

'Branili smo se kao muškarci, bilo je odličnih obrambenih nastupa, zadovoljan sam čvrstinom koju smo pokazali iako smo mogli igrati ljepše, no bitan je taj gol u gostima protiv ovakve fantastične ekipe pune prijetnji i to što ga nismo primili', dodao je nekadašnji igrač Liverpoola.

Gerrard je u redovima Rangersa istaknuo herojske predstave dva debitanta – Lassana Coulibalyja i Ryana Kenta.

'Lassana je bio veličanstvem, pokrio je svaki dio terena, dobivao duele, dao sve od sebe. To je bilo njegovih prvih 90 minuta, možete li zamisliti kakav će biti nakon pet – šest utakmica?'

• +3
Europska liga, 2. pretkolo: Osijek - Rangers Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

'Ryan je dosad igrao samo dva puta po 45 minuta u prijateljskim susretima. Još nije na višoj razini, ali izgledao je opasan i pokazao navijačima kakav će biti igrač. Igrao je nesebično, rasteretio obranu i može biti ponosan.'

Kako će se Rangers postaviti u uzvratu, hoće li opet igrati ovako defanzivno?

'To ovisi o treneru Osijeka, dolazi li on u Glasgow napadati, napadati i samo napadati ili će samo čekati?'

Osijek je imao 15 udaraca, Glasgow tek tri...

'Pobijedili smo 1:0, to je najvažnije i to je sve što ću reći.'

Izvor: Društvene mreže