aba liga

[FOTO] Zadar pobjedom protiv Splita osigurao ostanak u ABA ligi, a 'žuti' još teoretski mogu i ispasti...

08.04.2022 u 22:25

Košarkaši Zadra osigurali su ostanak u regionalnoj ABA ligi nakon što su u 26. kolu u gostima 92:80 pobjedili Split

Zadranima je ovo bila osma pobjeda u sezoni kojom su postali neuhvatljivi za Split koji je ostao na šest uspjeha, a do kraja sezone mora odigrati još samo jednu utakmicu, te Krku koja ima četiri pobjede i još tri utakmice za odigrati.

Na krilima svestranog Shortera i odličnim šutom za tricu Kovačevića Split je minutu i pol prije kraja prvog poluvremena vodio 41:31, no Zadar je do odlaska na odmor smanjio na 41:37. Gdje su stali u završnici prvog poluvremena, gosti su nastavili po povratku na teren te su u 33. minuti stigli do prednosti 72:61. Split se uspio približiti na 74:69, no onda su uslijedile trice Marčinkovića, Cartera i Junakovića pa je Zadar na dvije minute prije kraja poveo 85:70.

Justin Carter s 15 i Trevor Thompson s 14 koševa predvodili su Zadar, dok je Maj Kovačević ubacio 24 koša, odnosno osam trica za Split, a Shannon Shorter je bio nadomak 'triple-doublea' s 15 koševa, 14 skokova i 9 asistencija.

• +7
KK Split - KK Zadar, ABA liga, 8.4.2022. Izvor: Cropix / Autor: Ante Cizmic / CROPIX

Zadar je sada na omjeru pobjeda i poraza 8-16, dok je Split na 6-19.

Split će gotovo sigurno igrati u kvalifikacijama za ostanak protiv drugoplasirane momčadi iz druge ABA lige, jedini način na koji bi mogao pasti na posljednje mjesto koje izravno vodi u niži rang natjecanje je da on izgubi svoju posljednju utakmicu protiv Budućnosti, a Krka pobijedi u sva tri svoja preostala susreta protiv Igokee, Mornara i Mege.