europska liga

[FOTO] U Našicama su još jednom imali razlog za veliko slavlje; Nexeu pobjeda koja otvara vrata četvrtfinala

29.03.2022 u 20:54

Rukometaši našićkog Nexea u prvoj su utakmici osmine finala Europske lige kao domaćini svladali Pelister iz Bitole sa 29:26 (12:10).

Našićani su bili u prednosti gotovo čitavim tijekom susreta, gosti iz Sjeverne Makedonije su vodili samo sa 1:0 i 9:8, u nekoliko navrata u drugom poluvremenu imali i po četiri pogotka razlike, da bi na kraju odličnom završnicom stigli do konačnih plus tri.

Na ulasku u posljednju minutu Kuzmanović je kod 28:26 obranio sedmerac Taboadi, da bi Markušić deset sekundi prije kraja odličnom solo-akcijom postavio konačnih 29:26.

Fahrudin Melić s osam i Marin Jelinić sa šest golova bili su najefikasniji u sastavu Nexea, dok su Elmir Građan sa šest i Reinier Taboada s pet pogodaka predvodili Pelister.

Podsjetimo, Nexe je prije nekoliko dana upisao i prvu pobjedu nad PPD Zagrebom, odnosno prvi poraz aktualnog prvaka nakon 15 godina, pa se može reći da je momčad iz Našica u silnom naletu.

Uzvrat u Bitoli igrat će se za tjedan dana.

• +24
Rukomet: Nexe - Eurofarm Pelister 29:26 Izvor: Cropix / Autor: Vlado Kos / CROPIX