HRVATSKA SKUPINA

[FOTO] Rusija uz puno sreće zadržala bodovni korak s Hrvatskom; Slovenija uvjerljiva na Malti

08.10.2021 u 22:42

U druge dvije utakmice skupine H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, u kojoj se nalazi i Hrvatska, Slovenija je bila uvjerljiva na Malti 4:0, a pobjedu je upisala i Rusija kod kuće protiv Slovačke 1:0

Rusija je zadržala korak s Vatrenima te je svladala Slovački u Kazanu teškom mukom. Pogodak odluke bio je zapravo autogol Milana Škriniara iz 24. minute. Goste to nije obeshrabrilo, bili su bolji imali puno više udaraca prema golu, uvjerljiv posjed na svojoj strani, ali je 'Zbornaja' uz dosta sreće uspjela sačuvati mrežu netaknutom te osvojiti tri boda.

Malta nije uspjela iznenaditi Sloveniju. Gosti su u prvom poluvremenu imali prednost od 1:0 pogotkom Josipa Iličića (27), a u drugom su bili još uvjerljiviji.

U nastavku su Maltežanima zabijali Andraž Šporar (47), Josip Iličić (60) i Benjamin Šenko (67) za konačnih 0:4. Na ljestvici Hrvatska i Rusija imaju po 16 bodova, Slovenija 10, Slovačka 9, a Malta i Cipar po 4.

• +4
Rusija - Slovačka, kvalifikacije za SP u Kataru 2022. Izvor: Profimedia / Autor: Roman Kruchinin / AFP / Profimedia

Njemačka je vrlo teško slomila Rumunjsku u Hamburgu te je pobijedila 2:1. Gosti su poveli golom Hagija u 9. minuti i prvo poluvrijeme gosti su to vodstvo i zadržali. Početkom nastavka je izjednačio Gnabry, a Njemačka je prvo mjesto skupine J potvrdila tek u 81. minuti kada je pobjednički pogodak postigao Müller.

Na drugo mjesto ljestvice se vratila Sjeverna Makedonija koja je lakoćom obavila gostovanje kod Lihtenštajna gdje je slavila 4:0. Nakon jednog gola u prvom dijelu (Velkovski) u nastavku su Makedonci protutnjali pored suparnika.

Istih 12 bodova kao Sjeverna Makedonija ima i Armenija koja je dugo vodila kod Islanda, ali je u 77. minuti za konačnih 1.1 zabio Johannesson.

Ritam u skupini G i dalje diktira Nizozemska koja nije impresionirala ovom prilikom. No, tri boda su upisana nakon tek 1:0 kod Latvije. Jedini je gol zabio Klaassen u 19. minuti.

Iako je Norveška igrala bez svoj najboljeg igrača Haalanda uspjela je uzeti bod kod Turske (1:1). U Istanbulu su oba gola postignuta u prvom dijelu. Domaćin je poveo golom Aktürkoglua u 6. minuti, dok je Thorstvedt izjednačio u 41. minuti.

Nizozemska ima 16 bodova, odnosno, dva više od Norveške i četiri više od Turske.