REAKCIJA POBJEDNIKA

Izbornik Igor Bišćan nije skrivao oduševljenje trijumfom svojih nogometaša: 'Nije bilo uopće lako, ali je zato slađe'

Igor Bišćan, izbornik Hrvatske U-21, izjavio je nakon kvalifikacijske pobjede za Euro protiv Norveške (3:2) kako su njegovi momci do tri boda došli teško, ali je time pobjeda slađa

Iako je Hrvatska U-21 vodila u Varaždinu 2:0 i 3:1 do kraja je strepila za slavlje protiv nezgodnog suparnika. No, mladi hrvatski nogometaši su uspjeli u naumu čime su i dalje stopostotni u skupini A (s tri pobjede u tri utakmice).

'Bila je ovo teška utakmica za nas. Znali smo što nas čeka, znali smo na koji način igra Norveška, koje su kvalitete našeg suparnika. Dobro smo otvorili utakmicu i u prvom poluvremenu smo dosta dobro izgledali. No, iako smo nakon prvih 45 minuta imali 2:0 mislim da smo još bolje i izglednije šanse imali u drugom poluvremenu. Kod 2:0 smo primili pogodak i tada smo se malo pogubili. Nakon svega smo do kraja strepili', rekao je izbornik Bišćan.

Nakon Azerbajdžana i Finske mladi hrvatski igrači su tako ostvarili treću pobjedu što, dakako, izaziva zadovoljstvo kod izbornika Bišćana.

'Zadovoljan sam s trudom i zajedništvom. S nekim stvarima u igri. Nije bilo uopće lako protiv Norvežana, ali je time slađe. Dečki su mladi, ali su dokazali da su ozbiljni i odgovorni. Ova je pobjeda baš vrijedna i zato bi je svakako trebalo potvrditi za nekoliko dana u Azerbajdžanu novim slavljem.'

• +11
Hrvatska - Norveška, U-21, kvalifikacije za Euro Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Strijelac trećeg pogotka za Hrvatsku U-21 je bio Mario Vušković koji je nakon ogleda protiv Norveške komentirao.

'Zahtjevna je bila utakmica, ali smo zasluženo osvojili tri boda protiv izravnog konkurenta za vrh ljestvice. Sretni smo, idemo se odmoriti i dobro spremiti za Azerbajdžan. Pogodak mi dosta znači, ali na kraju je ipak najvažnije da smo osvojili tri boda.'