ht premijer liga

[FOTO] Neugodan poraz košarkaša Cibone; novi prvoligaš uvjerljivo je nadigrao šokirane 'cibose'

22.10.2021 u 20:14

U prvoj utakmici 7. kola Hrvatski Telekom Premijer lige košarkaši Cedevita Junior su kao gosti u KC Dražen Petrović iznenadili Cibonu pobijedivši 83:73

Cedevita Junior sjajno je započela utakmicu i povela 17:2, a Cibona gotovo sedam minuta nije uspjela postići koš iz igre.

'Cibose' kao da je šokirao energični stav protivničkih košarkaša, pa je krajem prvog poluvremena bilo i velikih 24 razlike za novaka u ligi (44:20), a u trećoj četvrtini sastav kojega vodi Damir Mulaomerović sigurno je držao Cibonu na razmaku od preko 20 razlike. Tek u posljednje dvije minute Cibona je s nekoliko lakih koševa uspjela ublažiti poraz...

• +7
KK Cibona - KK Cedevita Junior, HT Premijer liga, košarka, 22.10.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Kod pobjednika se istaknuo Emir Šabić s 21 košem, po 13 su dodali Filip Bundović i Josip Batinić, dok je kod Cibone jedini raspoložen bio kapetan Roko Prkačin s 15 koševa i 16 skokova.

Cedevita Junior ovom je pobjedom zasjela na čelo ljestvice s omjerom pobjeda i poraza 6-1, Cibona je pala na 5-2.