SUPERSPORT KUP

[FOTO] Lokomotiva prošla dalje tek nakon drame 11-eraca; Istra 1961 sigurna, a zaprešićki Inter pao kod trećeligaša u Ždralovima

Na rubu ispadanja, već u šesnaestini finala Hrvatskog kupa, bila je Lokomotiva, finalist ovog natjecanja prije dvije godine

Kod drugoligaša Dugopolja gostovala je Lokomotiva i prošla tek nakon velike drame tijekom jedanaesteraca (9:8, 1:1 nakon 120 minuta). U prvih sedam serija jedanaesteraca svi su izvođači bili sigurni, ali je u osmoj domaćin napravio krivi korak što su gosti iskoristili.

Lokomotiva je, inače, povela u 12. minuti kada je Sandro Kulenović pogodio iz slobodnog udarca. Početkom nastavka domaćin je izjednačio nakon što je Maganjić pogodio s bijele točke i tih 1:1 je ostalo sve do kraja 120. minute.

Prije nekoliko dana zaprešićki Inter je ostvario prvu pobjedu (i upisao prve pogotke) u novoj drugoligaškoj sezoni (tek u šestom kolu), ali je na prvoj stepenici Kupa uslijedio novi šok za tu momčad.

Trećeligaš Mladost je na domaćem terenu u Ždralovima slavila s 3:1. Najbolja momčad Treće HNL - Sjever sva tri pogotka zabila je u prvom poluvremenu (Vrbanić, Sabljić i Žabec), dok je Inter jedino uspio početkom nastavka smanjiti na konačnih 1:3 (Uzelac).

• +5
NK Dugopolje - NK Lokomotiva Izvor: Pixsell / Autor: Milan Sabic/PIXSELL

Istra 1961, prošlosezonski finalist, uspješno je obavila gostovanje u Vukovaru. Pulska momčad pobijedila je trećeligaša Vuteks Slogu 3:0. Sve golove Istra 1961 je zabila u drugom poluvremenu. Počeo je Obanor, nastavio Mahmoud, a sve je okončao Beljo.

Hrvatski nogometni kup (šesnaestina finala): Pitomača - Rijeka 0:7 (Bušnja 4, Vučkić 36, 54, Vuk 49, Abass 71, 90, Obregon 88-11m), Dugopolje - Lokomotiva 1:1, 1:1, jedanaesterci 8:9 (Maganjić 51-11m / Kulenović 12), Vuteks Sloga - Istra 1961 0:3 (Obanor 54, Mahmoud 76, Beljo 90), Mladost Ždralovi - Inter-Zaprešić 3:1 (Vrbanić 20, Sabljić 29, Žabec 41 / Uzelac 47), Primorac Biograd - Hajduk 1:2

Ranije: Nehaj - Gorica 3:7, Bednja - Osijek 0:3

• +5
NK Pitomača - NK Rijeka, šesnaestina finala Kupa, 2021/22. Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL