GOLIJADA

[VIDEO/FOTO] Rijeka protutnjala Pitomačom; nemilosrdni gosti do vrha napunili mrežu nemoćnog domaćina i izborili osminu finala Kupa

21.09.2021 u 16:53

Nogometaši Rijeke rutinski su se plasirali u osminu finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa nakon što su slavili kod Pitomače 7:0 (2:0)

Rijeka je ozbiljno shvatila posao kod hrvatskog četvrtoligaša te je pred oko tisuću gledatelja stigla do prednosti već u četvrtoj minuti. Obregon je pobjegao obrani Pitomače, uspio je gurnuti loptu pored vratara, vratnica je spasila domaćina na kratko, a Bušnja je odbijanac pospremio u mrežu.

I nakon pogotka gosti su nastavili s pritiskom, željeli su što prije otkloniti sve dvojbe oko prolaska te su u 36. minuti poveli 2:0. Liber je odlično odigrao za Obregona koji je gurnuo za Vučkića i nogometaš Rijeke je zabio.

Drugo poluvrijeme počelo je jednako loše za Pitomaču, jer se njezina mreža zatresla treći puta. U 47. minuti Bušnja je ubacio, Vuk primio loptu u kaznenom prostoru te se upisao u strijelce.

Devet minuta kasnije bilo je 4:0 za Rijeku. Obregonov udarac završio je u bloku, Vučkić je pospremio odbijanac.

U 71. minuti 'pukla je petarda. Murić je proigrao Abassa koji je bio precizan za velikih i zasluženih 5:0.

• +5
NK Pitomača - NK Rijeka, šesnaestina finala Kupa, 2021/22. Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

No to nije bilo sve. Rasploženi i efikasni Riječani su u samoj završnici zabili još dva pogotka za konačnih 7:0. Prvo je Obregon bio siguran s bijele točke za prvijenac u dresu Rije a kazneni udarac je sam izborio. U zadnjim trenucima utakmica Abass je realizirao kontru.

Rijeka je tako ostala u igri za trofej Rabuzinovo sunce kojeg je u svojoj povijesti osvajala čak šest puta, a u zadnjih pet godina tri puta je otišla do kraja u ovom natjecanju.

Pitomača - Rijeka 0:1 (Denis Bušnja, 4) Izvor: tportal.hr / Autor: HNTV
Pitomača - Rijeka 0:2 (Haris Vučkić, 37) Izvor: tportal.hr / Autor: HNTV
Pitomača - Rijeka 0:3 (Matej Vuk, 49) Izvor: tportal.hr / Autor: HNTV
Pitomača - Rijeka 0:4 (Haris Vučkić, 57) Izvor: tportal.hr / Autor: HNTV
Pitomača - Rijeka 0:5 (Issah Abass, 71) Izvor: tportal.hr / Autor: HNTV
Pitomača - Rijeka 0:6 (Jorge Obregon, 89-11m) Izvor: tportal.hr / Autor: HNTV
Pitomača - Rijeka 0:7 (Issah Abass, 90) Izvor: tportal.hr / Autor: HNTV