MALO NAS JE AL'...

[FOTO] Kninjanin Marko Čeko uljepšao hrvatsku večer u Munchenu, sve je bliži europskom vrhu

16.08.2022 u 22:52

Hrvatski skakač u dalj, 22-godišnji Marko Čeko zauzeo je osmo mjesto u finalu Europskog prvenstva u Munchenu s rezultatom od 7.77 metara

Čeko je svoj najbolji skok ostvario u trećoj seriji kojim je osigurao nastavak natjecanja, odnosno još tri serije. Nažalost, mladi Kninjanin u preostala tri skoka nije uspio popraviti rezultat, u četvrtoj je seriji doskočio na 7.38m, u petoj na 7.56m, a u šestoj na 7.59m.

Zlato je osvojio sjajni Grk Miltiadis Tentoglou s novim rekordom europskih prvenstava od 8.52m. Time je aktualni olimpijski pobjednik i svjetski doprvak Tentoglou obranio naslov europskog prvaka osvojen prije četiri godine u Berlinu.

Europsko atletsko prvenstvo 2022., skok u dalj za muškarce, Munchen, 16.8.2022. Izvor: Cropix / Autor: Ronald Gorsic

Izuzetno je zanimljiva bila borba za ostala dva odličja, na kraju su čak trojica skakača imala rezultat od 8.06 metara, pa se redoslijed određivao na osnovu drugog najdužeg skoka, a po tom kriteriju najbolji je bio Britanac Jacob Fincham-Dukes (7.97m) pa mu je pripalo srebro. Broncu je osvojio Šveđanin Thobias Montler (7.95m), dok je Francuz Jules Pommery (7.85m) ostao bez medalje.