[FOTO] Desetkovani Škoti remizirali s jakim Nizozemcima, uspavani Englezi jedva dobili Austrijance, Francuzi utrpali tri komada...

• Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 03.06.2021 19:25
  • Objavljeno 02.06.2021 u 23:32

Diljem Europe igrale su se pripremne utakmice uoči početka Europskog nogometnog prvenstva, a na terenu su u srijedu navečer bile dvije reprezentacije iz naše skupine, Škoti i Englezi

Škoti su se samo desetak dana prije početka Eura našli u velikim problemima, u utorak je potvrđeno da je John Fleck pozitivan na koronavirus, a zbog toga je u još šest reprezentativaca - David Marshall, Grant Hanley, John McGinn, Che Adams, Stephen O'Donnell i Nathan Patterson - ostalo u kampu u izolaciji.

Tako desetkovani, Škoti su ipak stigli na utakmicu s Nizozemcima, a igralo se u portugalskom Algarveu.

Škotska je povela već u 10. minuti utakmice golom Jacka Hendryja, a sedam minuta kasnije izjednačio je raspoloženi Memphis Depay. Borbeni Škoti nisu se predavali, pa je Kevin Nisbet u 63. minuti zabio za novo vodstvo 2:1, a 'oranje' je spasio Depay svojim drugim golom u 89. minuti za konačnih 2:2.

• +5
Nizozemska - Škotska, nogomet, pripreme za EP 2021., 2.6.2021. Izvor: Profimedia / Autor: Koen van Weel / AFP / Profimedia

Podsjetimo, Hrvatska protiv Škotske igra posljednju utakmicu u skupini, 22. lipnja.

No, proslavili se nisu Englezi koji su naši prvi protivnici na Euru (nedjelja, 13. lipnja). 'Gordi Albion' je u Middlesbroughu dočekao Austrijance i svi su očekivali puno od ovog susreta. A na kraju je ispala 'kamilica'. Englezi su ili djelovali pomalo uspavano ili je možda izbornik Gareth Southgate prikrivao svoje adute.

Kako god bilo, Engleska je na kraju slavila 1:0, a jedini je gol zabio Bukayo Saka u 56. minuti utakmice. Treba istaknuti i to kako je u posljednjih dvadesetak minuta Austrija dominirala i imala nekoliko sjajnih prilika za izjednačenje...

• +7
Engleska - Austrija, nogomet, pripreme za EURO 2021., 2.6.2021. Izvor: EPA / Autor: Peter Powell / POOL

Njemačka i Danska su u Innsbrucku odigrali 1:1, a oba gola pala su u drugom poluvremenu. Nijemci su došli u prednost golom Floriana Neuhausa u 48. minuti, a remi Danskoj donio je Yussuf Poulsen (71).

Francuska je u Nici svladala Wales 3:0, s tim da povratnik u redove 'tricolora' Karim Benzema nije iskoristio penal u 27. minuti, obranio ga je golman Walesa Ward. No, zato je raspoložen bio Kylian Mbappe, koji je u 34. minuti zabio za 1:0, a potom je u 48. asistirao Griezmannu za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Ousmane Dembele u 79. minuti.

Treba napomenuti kako je Wales od 26. minute igrao s igračem manje jer je izravni crveni karton zaradio Neco Williams.