liga nacija

[FOTO] Danci usred Pariza šokirali Francuze; Belgija na svom terenu doživjela težak debakl protiv Nizozemaca

03.06.2022 u 23:11

Nogometaši Francuske i Belgije izgubili su početne domaće utakmice u ovosezonskom izdanju Lige nacija

Svjetski prvaci Francuzi su u Parizu dočekali Dance i poveli preko Benzeme u 51. minuti...

No, Danci su imali svog junaka, napadača Trabzonspora Corneliusa, koji je prvo u 68. minuti poravnao, a potom dvije minute prije kraja i šokirao Francuze na Stade de Franceu zabivši za pobjedu 2:1.

• +10
Francuska - Danska, Liga nacija, 3.6.2022. Izvor: Profimedia / Autor: Franck FIFE / AFP / Profimedia

Domaću katastrofu su u Bruxelessu doživjeli Belgijanci, koji su čak 4:1 izgubili od Nizozemske. Nizozemci su susjede šokirali golovima Stevena Bergwijna (40), Memphisa Depaya (51, 65) i Denzela Dumfriesa (61). Počasni gol za Belgiju postigao je Mitchi Batshuayi u trećoj minuti sudačke nadoknade.