PREMIERSHIP

Fenomenalni Jelavić – zabio dva gola Fulhamu

28.04.2012 u 18:59

Novu je sjajnu utakmicu za Everton odigrao Nikica Jelavić. U domaćoj pobjedi protiv Fulhama (4:0) u 36. kolu Premiershipa hrvatski je nogometaš postigao dva pogotka

O fantastičnoj Jelavićevoj prilagodbi na novi klub svjedoči već osam golova u deset prvenstvenih nastupa (sedam od prve minute), uz još dva pogotka u tri utakmice u FA Cupu. U zadnje tri utakmice koje je odigrao u Premierligi, hrvatski je napadač bio dvostruki strijelac.

Ove je subote prvi gol postigao već u sedmoj minuti s bijele točke. Jedanaesterac je sam izborio nakon što je njegov udarac rukom u kaznenom prostoru zaustavio Pavel Pogrebnjak. Marouane Fellaini je povećao prednost 'toffeesa' u 16. minuti, a pet minuta prije kraja prvog poluvremena ponovno je na scenu stupio Jelavić. Nakon dodavanja Stevena Pienaara izbio je sam pred gostujućeg vratara Marka Schwarzera, a potom mu iskosa s lijeve strane desnom nogom poslao loptu ispod njega. Priču je u 60. minuti, poslije treće asistencije Pienaara, zaključio Tim Cahil. Jelavić je ostao do kraja na terenu, a Everton je izborio 11. uzastopnu domaću ligašku pobjedu protiv Fulhama.

Everton 4-0 Fulhamby fasthighlights-2012
Nakon šest pobjeda zaredom, nogometaši Newcastlea su izgubili u gostima kod Wigana i to s čak 4:0. Dobili su tako težak udarac u borbi za mjesto u Ligi prvaka iako su još uvijek četvrti s tri boda više, ali i utakmicom više od Tottenhama. Nevjerojatni Wigan je, pak, uslijed borbe za ostanak u malo više od mjesec dana srušio Liverpool, Manchester United, Arsenal i sada Newcastle. Dvostruki je strijelac u subotu bio Victor Moses, a Wigan je sva četiri pogotka postigao u prvom dijelu.

Poraz 'svraka' nije u potpunosti iskoristio Arsenal da se značajno odlijepi na trećem mjestu. 'Topnici' su u gostima kod Stokea odigrali 1-1, a najvažnije su se stvari dogodile u prvih 15 minuta. Domaći su poveli preko Petera Croucha, a izjednačio je Robin van Persie svojim 28. golom sezone.

Nevjerojatnu su utakmicu odigrali Swansea i Wolverhampton. Završilo je rezultatom 4:4, s time da su Velšani nakon prvog poluvremena vodili s 4:2. Najveći je to broj pogodaka u prvih 45 minuta u jednoj utakmici ove sezone. Uz to, Andrea Orlandi je zabio za Swansea poslije samo 22 sekunde igre, što je najbrži gol sezone u Premiershipu.

Bolton je izborio remi kod Sunderlanda (2:2) i osvojio novi važan bod u borbi za ostanak. Ivan Klasnić je za Wandererse zaigrao od 64. minute.

U okršaju dviju momčadi koje se u posljednje vrijeme ne mogu pohvaliti dobrom formom Liverpool je s tri pogotka Luisa Suareza kao gost svladao Norwich (3:0) i tako zaključio subotnji dio programa 36. kola Premiershipa.

Najupečatljiviji je svakako bio posljednji Urugvajčev pogodak u 82. minuti. Ukrao je loptu Elliottu Wardu, primijetio da je gostujući vratar John Ruddy daleko od gola i lobao ga s više od 40 metara. Prije toga je pogađao u 24. i 28. minuti, te sada na kontu ima 11 prvenstvenih golova ove sezone. Ovo mu je, inače, bio prvi hat-trick u dresu Liverpoola i deseti u karijeri.

Norwich je, dodajmo, u subotnji dvoboj ušao s dvije pobjede u posljednjih deset utakmica, a Liverpool sa samo tri u zadnjih 15.