Federer protiv Đokovića za finale New Yorka

• Zadnja izmjena 10.09.2009 13:48
  • Objavljeno 10.09.2009 u 11:09
Roger Federer

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Rasterećeni Roger Federer slobodno može pauzirati prvih pet kola na Grand slam turnirima jer do poluzavršnice nije izgubio još od Roland Garrosa 2004. godine. Tu fazu u New Yorku redovito dostiže i Novak Đoković - bit će to sjajna borba za finale

Federer je na 22. Grand slamu u nizu došao do polufinala, a posljednja žrtva na dosadašnjem putu prvog igrača svijeta prema šestoj uzastopnoj kruni u New Yorku bio je Robin Soderling. Šveđanin je u prvom setu nijemo promatrao kako igra veliki majstor, a ni u drugom nije uspio nauditi Švicarcu. Nakon manje od sat vremena Federer je vodio sa 6:0, 6:3.

Ipak, Šveđanin je odlučio skupo prodati kožu i u iduća dva seta izborio je 13. igru. U prvom od dva tie breaka je uspio smanjiti rezultat, a u drugom je propustio set loptu i Federeru je morao stisnuti ruku nakon 2 sata i 33 minute igre i poraza 6:0, 6:3, 6:7(6), 7:6(6).

Novak Đoković se namjerio na Fernanda Verdasca i izborio svoj treći uzastopni polufinale US opena rezultatom 7:6, 1:6, 7:5, 6:2. Đoković i Federer susretali su se 12 puta i Federer vodi sa 8:4 u pobjedama. Ove godine Đoković je dobio dva od tri dvoboja, a jedini ogled u New Yorku otišao je nakon tri seta na stranu Federera. Bilo je to u finalu prije dvije godine.