EUFORIJA U SLOVENIJI

'Fantje' protiv Amera traže drugi krug

18.06.2010 u 15:50

Slovenija i SAD igraju utakmicu drugog kola u skupini C. Naši susjedi su na vrhu sa tri boda nakon pobjede protiv Alžira, dok su Amerikanci s jednim bodom nakon remija protiv Engleske

Slovenci su nakon prve povijesne pobjede na Svjetskim prvenstvima podigli samopouzdanje i sada su im apetiti porasli i smatraju kako mogu do osmine finala.

Slovenija: S. Handanovič - Brečko, Suler, Cesar, Jokič - Birsa, Radosavljevič, Koren, Kirm - Novakovič, Ljubijankič

SAD: Howard - Cherundolo, DeMerit, Onyewu, Bocanegra - Bradley, Torres - Dempsey, Donovan - Altidore, Findley

DRUGO POLUVRIJEME
90 - Kraj vrlo uzbdljive utakmice
86' - Poništen je gol Edua zbog povlačenja u šesnaestercu, Dvojbena odluka suca
82' - GOOOOOOL 2:2 - Duga lopta za Altidorea koji ju je glavom proslijedio do Bradleyja, on je utrčao i pogodio za izjednačenje
80' - Bradley je isprobao budnost Handanoviča koji lovi loptu upućenu s 20-ak metara
75' - Slovenci više ne razmišljaju o napadu
70' - Slobodnjak je izveo Donovan, no lopta nije stigla do gola, odbila se natrag do Altidorea koji je pucao ravno u Handanoviča
69' - Šuler je srušio Altidorea na rubu šesnaesterca i zaradio žuti karton
65' - Udarac Kirma s 25 metara je blokiran
63' - Ubacivanje Jokiča, ali je Howard spreman
58' - Altidore je ostao sam na 16 metara, ali je oklijevao i Šuler je stigao rasčistiti situaciju
56' . Greška SAD-a, Novakovič se sjurio prema golu Amerikanaca, ali nije mogao protiv dvojice
54' - Ubačaj Birse je završio daleko od gola
48' - GOOOOOOL 2:1 - Donovan je pobjegao po desnoj strani i iz mrtvog kuta snažno probio Handanoviča
46' - Počeo je nastavak vrlo dobre utakmice

PRVO POLUVRIJEME

45' - Kraj prvog poluvremena
42' GOOOOOOL 2:0 - Sjajna asistencija za Ljubijankiča koji je izašao pre golmana i rutinski povećao vodstvo
41 - Opet su Ameri prošli, ubacili loptu s desne strane, ali Dobnovanu je u mat poziciji loptu s noge skinuo
39' - Pogreška Šulera, ankon čega je obrana izbijena u korner. Nakon toga se stvorila gužva u kaznenom prostoru europske reprezentacije, ali sve je prekinuo suda sviravši prekršaj protiv SAD-a
37' - Demerit je glavom opalio sa čak 16 metara, ali srećom po Slovence nije bio precizan
36' -Torres s desne strane iskosa je dobro naučio Handanovića koji je sjajno obranio
33' - Slovenci i dalje pokušavaju s dugim loptama
29' - Novo ubacivanje Birse, ali Howard izbija u aut. Slovenci su jako opasni iz prekida
25' - američki igrači još nisu imali pravu priliku
22' - Dugo nabacivanje, a Novaković je zamalo bio prekratak nekoliko metara od Howarda
18' - Udarac Bradleyja iz daljine, ali nije bilo opasnosti za slovenska vrata
16' - Handanović je boksao loptu ispred američkih 'skakača'
13' - GOOOOOOL 1:0 Pogodak Birse. Sjajan udarac sa 22-23 metra
12' - Zasad Slovenci dobro kontroliraju utakmicu
9'- Brisa je probio desnu stranu, ali njegov ubačaj je promašio Novakovič i to s nekoliko metara od Howarda. Najveća prilika na utakmici
7' - Ljubijankič je bio u skoku, ali njegov udarac glavom bio je neprecizan
5' - Donovan je izveo korner, ali je to loše izveo i nije bilo opasnosti za 'fantje'
1' -Prva gužva. Ljubijankič je ostao ležati nakon duela s Dempseyjem čija ruka je odsjela na glavi slovenskog igrača
1' - Amerikanci su imali čast da prvi krenu sa centra