motogp

[VIDEO] Fabio Quartararo najbrži u Kataloniji, ali utrku je obilježila nevjerojatna pogreška Aleixa Espargara

05.06.2022 u 16:49

Aktualni svjetski motociklistički prvak u klasi MotoGP, 23-godišnji Francuz Fabio Quartararo (Yamaha), pobjednik je ovogodišnjeg izdanja Velike nagrade Katalonije, čime je povećao svoju prednost u ukupnom poretku Svjetskog prvenstva

Fabio Quartararo još je jednom dokazao i pokazao da je klasa za sebe, ali pravi tragičar utrke je domaći vozač Aleix Espargaro (Aprilia).

Nesretni se Espargaro prerašunao te je krug prije kraja počeo slaviti drugo mjesto misleći da je utrka gotova! I tu je pogrešku skupo platio jer je izgubio mjesto na postolju i završio tek na petoj poziciji.

Quartararo je u svojoj desetoj pobjedi u karijeri drugoplasiranog Španjolca Jorgea Martina (Ducati) ostavio iza sebe za više od šest sekundi, dok je trećeplasirani Francuz Johann Zarco (Ducati) zaostao za sunarodnjakom više od osam sekundi.

Nakon devet od 20 utrka u kalendaru Svjetskog prvenstva Quartararo ima 147 bodova, 22 više od Espargara. Trećeplasirani Enea Bastianini (Ducati) za vodećim zaostaje već 53 boda.

Deseta utrka sezone na rasporedu je 19. lipnja, a motociklisti će se boriti za Veliku nagradu Njemačke na Sachsenringu.