Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
Dinamo i Rijeka danas od 18 sati na Opus Areni igraju veliki finale SuperSport Kupa.
Prijenos je na MAXSportu kao i emsija prije i nakon utakmice, ali Hrvatski telekom i MAXSport omogućuju vam da potpuno besplatno gledate spektakl iz Osijeka. Utakmica će se prenositi i na MAXSportovom YouTube kanalu pa će čitava Hrvatska moći uživo pratiti dvoboj Dinama i Rijeke.
Dinamo eventualnim osvajanjem može ove sezone osvojiti dvostruku krunu; ono što je lani uspjelo baš Rijeci. Dinamo je dosad osvajao 17, a Rijeka osam puta. Posljednje Rabuzinovo sunce Rijeka je dignula prošle sezone kada je svladala Slaven Belupo, dok je Dinamo trofej osvojio prije dvije godine upravo protiv Rijeke.
Ono što je specifično oko današnjeg finala jest da će Hajduk u njemu 'navijati' za Dinamo. Naime, SHNL će sljedeće sezone u Europi dati četiri predstavnika; prvak će gotovo sigurno krenut iz 2. pretkola Lige prvaka, jedan klub igrat će u pretkolima Europske lige, a dva u pretkolima Konferencijske lige.
Pretkola Europske lige rezervirana su za pobjednika SuperSport Kupa, ali ako Dinamo osvoji dvostruku krunu, u EL ići će drugoplasirana momčad iz prvenstva. Ako bilo tko drugi osvoji Kup, on će u pretkolo Europske lige, a drugi i treći iz prvenstva u pretkola KL-a.
Tako Hajduk mora 'navijati' za Dinamo u Kupu jer mu Dinamova dvostruka daje šansu više u Europi. Hajduk bi u tom slučaju krenuo iz 1. pretkola Europske lige i, u slučaju eventualnog ispadanja u kvalifikacijama, imao bi 'džoker' time što bi pao jednu stepenicu niže u Konferencijsku ligu.
