LOŠ DAN NAŠIH

EP u plivanju: Pavlin i Jovanović daleko do finala

23.05.2012 u 20:05

Hrvatske plivačice Kim Daniela Pavlin i Sanja Jovanović nisu se uspjele kvalificirati u finala svojih kategorija, na Europskom prvenstvu u olimpijskim bazenima koje se održava u mađarskom Debrecenu

Premda je svoj rezultat iz jutarnjih kvalifikacija na 200 metara mješovito dodatno popravila u polufinalu za 38 stotinki, to nije bilo dovoljno 20-godišnjoj Pavlin da izbori finale. S vremenom 2:16:35 zauzela je 14. mjesto od 16 plivačica, a za pobjednicom, Mađaricom Katinkom Hosszom, zaostala je 4 sekunde i 46 stotinki. Zadnje mjesto koje je vodilo u završnu utrku izmaklo joj je za dvije sekunde i 10 stotinki.

Znatno iskusnija Dubrovkinja Sanja Jovanović zauzela je tek nešto bolje, 13. mjesto, u polufinalu utrke na 100 metara leđno s rezultatom 1:02:47. Od najbrže Darine Zevine iz Ukrajine bila je sporija dvije sekunde i dvije stotinke, a finale je propustila za nešto više od sekunde.