EUROLIGA

Efes slomio Milano, Olympiacos lako protiv Caje Laborala

16.11.2012 u 22:39

Nakon što su u četvrtak košarkaši Cedevite u šokantnoj utakmici i nakon dva produžetka pobijedili Žalgiris, dan kasnije se igraju preostale dvije utakmice skupine C Eurolige

U prvoj završenoj je Efes Anadolu na svom parketu pobijedio Armani Milano 77:71. Tako istanbulska momčad nakon šest kola ima omjer 4:2 i približila se vodećem Žalgirisu, dok je Armani Milano na omjeru 2:4, baš kao i Cedevita.

Talijanska je momčad čak imala vodstvo na poluvremenu ovog današnjeg ogleda (36-27). Obrambeno je sastav iz Milana odigrao odlično drugu četvrtinu u kojoj je primio samo sedam poena. No, napad domaće momčadi je proradio u nastavku i već tijekom treće dionice je Efes poveo, te na kraju slavio sa 77:71.

Najbolji igrač ogleda je bio Saša Vujačić sa 29 poena, s tim da je trice gađao 6-8. Po deset poena su dodali Lucas i Gonlum. Kod gostiju je tek sedam minuta dobio hrvatski košarkaš Rok Stipčević, a iskoristio ih je za jednu tricu, te po jedan skok i asistenciju.

Košarkaši Olympiacosa došli su i do četvrte pobjede u skupini C Eurolige, gdje nastupa i jedini hrvatski predstavnik. Prvak Europe je na gostovanju pobijedio Caja Laboral 89:72.

Iza Žalgirisa (omjer 5-1) na ljestvici se nalaze Olympiacos i Efes Anadolu s omjerom 4:2, dok je Caja Laboral posljednja i iza Cedevite sa samo jednom pobjedom ove sezone u Europi.

Sustavno je Olympiacos dizao prednost u Vitoriji. Nakon prve četvrtine je grčki sastav imao tri poena prednosti, pa na poluvremenu sedam, a onda su se i definitivno odlijepili od suparnika u trećoj četvrtini. Deset minuta prije kraja gosti su imali ogromnih 69:51. Nakon toga više nije bilo povratka za momke iz Vitorije.

Najbolji igrač kod pobjednika je bio Spanoulis sa 14 poena i osam asistencija, dok je Kyle Hines dodao 18 poena uz četiri skoka. Sa 13 poena Brad Oleson je bio prvi strijelac domaćina.