serie a

Edin Džeko zabio za pobjedu koja Romu ostavlja u utrci za vrh ljestvice, Napoli uvjerljiv na Sardiniji

03.01.2021 u 18:56

Nogometaši Rome i Napolija ostvarili su važne pobjede u borbi za vrh u utakmicama 15. kola talijanske Serije A.

Roma je na svom stadionu 1:0 pobijedila Sampdoriju, a strijelac jednoga gola bio je Edin Džeko u 72. minuti. Roma je sada treća s 30 bodova, a Džeki je ovo bio četvrti gol u posljednjih šest prvenstvenih utakmica!

Napoli je protutnjao Sardinijom, kao gost je uvjerljivo 4:1 slavio protiv Cagliarija. Dva je gola zabio Zielinski, po jedan su dodali Lozano i Insigne.

Petoplasirani Sassuolo doživio je debakl 5:1 na gostovanju kod Atalante, uz dva gola Duvana Zapate. Mario Pašalić nije bio u sastavu Atalante jer se oporavlja nakon operacije prepona, dok je Bruno Šutalo ostao na klupi.

Fiorentina i Bologna igrali su bez golova, dok su Genoa i Lazio odigrali 1:1. Za đenovešku momčad Milan Badelj je odigrao svih 90 minuta, a Marko Pjaca je zamijenjen u 46. minuti.

Inter - Crotone Izvor: EPA / Autor: MATTEO BAZZI

Ranije su nogometaši milanskog Intera svladali Crotone 6:2 u prvoj utakmici 15. kola talijanske Serie A, što im je osma uzastopna prvenstvena pobjeda.