BRAVO!

Džudašu Marjanoviću zlato u Brazilu

24.05.2010 u 13:32

Član splitskog Džudo kluba 'Student' Tomislav Marjanović osvojio je zlatnu medalju u kategoriji do 81 kilogram na džudo Grand Slam turinu u Rio de Janeiru nakon što je u finalu pobijedio aktualnog prvaka Europe Elmonta Gulliema iz Nizozemske

To je Marjanoviću prvi osvojeni judo Grand Slam, a pobjeda posebno dobiva na važnosti kada se zna da je to bilo jedno od natjecanja koje se boduju za nastup na džudo turniru na Olimpijskim igrama 2012. u Londonu.

Pobjedom u Rio de Janeiru Marjanović je znatno popravio plasman na svjetskoj rang listi, a na europskoj rang listi trenutačno je na trećem mjestu.

Da je Marjanović u vrhunskoj formi potvrđuje i podatak da je prije desetak dana u Londonu na Europskom kupu osvojio brončanu medalju.