NBA PLAY-OFF

Duncan nakon pobjede Spursa: Najluđa serija ikad!

30.05.2014 u 08:34

Košarkaši San Antonio Spursa jednu su pobjedu udaljeni od plasmana u veliki finale NBA lige nakon što su u petoj utakmici finala Zapadne konferencije kod kuće savladali Oklahoma City Thunder 117:89

Spursi sada vode 3:2 i imaju prednost domaćeg parketa u eventualnoj sedmoj utakmici u ovoj seriji u kojoj su pobjeđivali Thunder s prosjekom od skoro 27 koševa razlike.

Thunder je parirao Spursima tek u prvoj četvrtini, a ostale su dionice igre otišle na njihov mlin. Najbolji igrač Spursa bio je Tim Duncan s 22 koša i 12 skokova za 30 minuta igre. Bio mu je to 154. double-double u doigravanju u karijeri te mu nedostaju još samo tri kako bi se izjednačio s legendarnim Magicom Johnsonom

'Nikada u karijeri nisam sudjelovao u luđoj seriji', kazao je nakon utakmice Duncan.

Manu Ginobili ušao je s klupe i ubacio 19 koševa te ostvario šest asistencija, Kawhi Leonard i Danny Green ubacili su po 14 koševa svaki, Boris Diaw pridodao je 13 koševa, a Tony Parker 12. Za razliku od Spursa koji su imali šestoricu dvoznamenkastih igrača, kod Thundera su trojica zabila više od 10 koševa. Kevin Durant predvodio je momčad s 25 koševa, Russell Westbrook zabio je 21, a Reggie Jackson 11 koševa.

Šesta utakmica serije igra se u subotu u Oklahoma Cityju, a potencijalna sedma u ponedjeljak u San Antoniju.