le Championnat

Duje Ćaleta-Car poletio do trećege mjesta, Marseille sve bliži nedodirljivom PSG-u

18.10.2021 u 00:02

U susretu 10. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je pobijedio Lorient sa 4:1 probivši se na treće mjesto le Championnata

Gosti su poveli, no OM je okrenuo rezultat postigavši četiri gola u nizu za prvu pobjedu u zadnja četiri kola.

Lorient je poveo u 13. minuti golom Armanda Laurientea iz kaznenog udarca. Izjednačio je Boubacar Kamara u 27. minuti, a u nastavku je slijedio obrat. Matteo Guendouzi (56, 90+2) i Arkadiusz Milik (85) zabili su za pobjedu domaćeg sastava.

Duje Ćaleta-Car je odigrao cijeli susret za OM koji je skočio sa sedmog na treće mjesto, a ima i utakmicu manje.

Ovo kolo obilježili su porazi Lensa, Nice i Angersa, pa je PSG povećao prednost pred najbližim pratiteljima. Parižani sada imaju devet bodova više od Lensa, te 11 od Nice i Angersa.

Lens je u nedjelju izgubio na gostovanju kod Montpelliera 0:1, a pogodak odluke zabio je Mavididi u 47. minuti.

Idnetičnim rezultatom je Nica izgubila kod Troyesa, a strijelac je bi Balde u četvrtoj minuti.

Rennes je na gostovanju pobijedio Metz sa 3:0, a za goste je posljednjih 20 minuta zaigrao Lovro Majer.

Rennes je sav posao obavio u prvom poluvremenu postigavši tri gola, a strijelci su bili Gaetan Laborde (24), Kamal Sulemana (37) i Martin Terrier (45).

Lovro Majer je ušao u igru u 68. minuti umjesto strijelaca Sulemana,

U utakmici sa šest golova Strasbourg je deklasirao "fenjeraša" St Etienne sa 5:1. Za domaći sastav zabili su Marchand (26), Youssouf (38-ag), Gameiro (69), Ajorque (73) i Diallo (85), dok je za St Etienne zabio Khazri (45+5-11m).

Bordeaux i Nants su odigrali 1:1, a identičnim rezultatom je završila utakmica između Bresta i Reimsa.

Na ljestvici vodi PSG sa 27 bodova, devet više od Lensa, OM je treći sa 17 bodova, dok Nica, Angers i Lyon imaju po 16 bodova.