ATP BARCELONA

Dodig u polufinalu protiv Nadala

20.04.2011 u 18:48

Hrvatski tenisač Ivan Dodig plasirao se u polufinale ATP turnira u Barceloni, on je u četvrtfinalu nadigrao Španjolca Feliciana Lopeza sa 6:4, 2:6, 6:4 nakon sati i 56 minuta igre

U polufinalu će Dodig igrati protiv prvog igrača svijeta Rafaela Nadala.

Dodig je dominirao prvim setom, oduzeo je servis Lopezu kod rezultata 1:1, a do kraja te dionice igre imao je još pet prilikza za novi "break". Iako niti jednu nije iskoristio, osvajanje prvoga seta nije dolazilo u pitanje jer je naš igrač odlično kontrolirao gemove na svom početnom udarcu.

U drugom setu situacija na terenu se potpuno izmijenila, Lopez je postao siguran na svom početnom udarcu, dok je Dodig čak dva puta izgubio servis. Prvi put na početku, a drugi na kraju seta.

Ipak, u trećem setu ponovila se situacija iz prvoga. Dodig je ponovno sigurno držao svoj servis, te je bio stalna prijetnja na Lopezov početni udarac. Pritisak je donio rezultat kod rezultata 4:4 kada je Dodig ostvario ključni 'break', a zatim je u sljedećoj igri sigurno priveo meč kraju.