Dinamo opet bez pobjede, Hajduk uvjerljiv

• Objavljeno 13.05.2010 u 17:00
hnl_live

hnl_live

Izvor: tportal.hr / Autor: tportal.hr

Današnjim utakmicama 30. kola završava nogometna sezona. No, ne za sve. I dok će nogometaši na odmor, 'glave' nogometa moraju donijeti odluku koliko će klubova igrati sljedeće sezone u Prvoj HNL to jest, tko će sve preseliti u niži rang. Na vrhu je mnogo jasnija slika, Dinamo je prvak, zna se tko će u Europu....

DINAMO - KARLOVAC1:1
0:1 Štefančić (3')

1:1 Kramarić (59')
80' - Kramarić iz poluvoleja preko gola
72' - Sammir opet u velikoj progodi, ali ovog puta s desetak metara puca preko gola
60' - velika prilika za Sammira, ali njegov udarac odlazi kraj gola
59' - Badelj asistriao Kramariću koji sa sedam metara pogađa za izjednačenje
54' - Kramarić, koji je ušao umjesto neprimjetnog Slepičke, prijeti Sunari ali golman Karlovca hvata je bez problema
36' - Ibanez opet prijeti, no Sunara hvata loptu
26' - Ibanez iz slobonjaka, ali pokraj gola
Dinamo je nakon primljenog gola zaigrao nešto agresivnije, u nekoliko navrata pucao i prema Sunari, ali u nedostatku Mandžukića, upitno je tko od 'modrih' može zabiti gol; dva puta prijetio je Milan Badelj
- već u 3. minuti Matija Štefančić je matirao Tomu Butinu, koji je loše reagirao na mlaki udarac glavom igrača Karlovca

Uz skormnu posjetu istračli su Dinamo i Karlovac. Na sjeveru je samo transparent 'Hoćemo istinu - Mario Galić'

2:5 Ibričić (90'+ 1)

89' - velika greška Stipice, a Peić pogađa za 2:4
88' - sve napravio Oremuš, a Čop pogađa za 1:4

78' - srušen Čop, a Ibričić je dobio prigodu izvesti penal; no prvi pokušaj mu je domaći vratar obranio ali je Ibričić bio najbrži nalopti i pogodio za 1:3
52' - Rumunj Cernat lijepo plasirao loptu za vodstvo gostiju; Tičinović mogao i povećati prednost
42' - Ibričić iz slobodnjaka pogodio za izejdnačenje

- Peić imao prigodu, ali vratar gostiju brani
- domaćini od 27. minute vode sa 1:0, u utakmici u kojoj se ne bi moglo reći tko je budući drugoligaš a tko je osvojio Kup

Hajduk je u Kranjčevićevoj izašao u izmijenjenom sastavu, bez braće Sharbini, Subašića

ISTRA - RIJEKA 2:0

1:0 Anđelković (57')
2:0 Šehić (70' - 11m)

- do kraja utakmice domaćini imali još nekoliko prilika, ali su ostale neiskorištene
70' - kazneni udarac za domaćine Šehić pretvarau 2:0
57' - pogotkom Anđelkovića vode domaći, njegov udarac prošao je kroz šumu nogu
20' - Radman krajnjim naporima brani novi pokušaj domaćih.
12' - Domaći su u susret krenuli bolje, propustili dvije, tri poluprilike, najraspoloženiji je u početnim minutama Šehić.

4:2 Oršić (90'+1)

36' - Kelava je opet pogriješio i napustio svoj gol, a Ilija Sivonjić je kaznio njegov 'izlet'
17' - pogodak Mislava Oršića, matirao nakon kontre istrčalog Kelavu;
15' - Kelava napustio gol Lokomotive, ali ništa

OSIJEK - CIBALIA 2:0
1:0 Vidaković (60')
2:0 Miličević (80')

82' - Bagarić upsolio Barabana, ali to je Kardum uspio obraniti
80' - Miličević je svojim osmim pogotkom osigurao pobjedu domaćinima

4:0 Golubović (55')

33' - dva slična gola u kratkom periodu za domaćine postigli su Valentić i Lisjak

25' - Plantć je pokušao iz daljine, ali prebacio je gol Šibenika
17'- Golubović je u odličnoj prilici ali nije uspio smiriti loptu
16' - gužvu pred golom domaćih napravio je Bloudek, ali Međimurci čiste situaciju.
10'- Eliomar je proigrao Vuku, koji puca ali vratar Šibenika brani.

SLAVEN BELUPO - VARTEKS 2:3
0:1 Škvorc (13')
0:2 Sačer (39')
1:2 Šimek (autogol - 46')
2:2 Jakšinić (63')
2:3 Škvorc (72')

72' - grešku domaćina kaznio je Škvorc
63' - jakim udarcem sa 20-tak metara Jakšinić, koji je ušao na početku drugo dijela, pogodio je za izjednačenje
46' - domaćini smanjili ali zahvaljujući grešci gostujućeg igrača, koji nije stigao pomaknuti nogu
39'  - Pelin je napustio svoj gol, a sačerui nije bilo teško zabiti za 0:2
18' - Glavica je postigao pogodak, no zbog zaleđa je opravdano poništen
13' - nakon kornera Dino Škvorc matirao je domaćeg vratara

ZADAR - ZAGREB 1:0

1:0 Ćurjurić (20')

- u drugom dijelu Zagreb se ipak trgnuo, a domaćinima je prijetio Vugrinec
34' - pucao je Jugović, no neprecizno. Bila je je to prva prilika Zagreba
20' - Ćurjurić preciznim udarcem matirao gostujućeg golmana
2' - Poluprilika  za domaćine, ali Terkeš uspio izboriti samo korner