Dinamo i Hajduk na Maksimiru su igrali najveći hrvatski nogometni derbi. Bila je ovo odgođena utakmica 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige, a Dinamo je slavio 3:1

DINAMO: Livaković - Moharrami, Lauritsen, Theophile, Gvardiol - Majer, Ademi, Oršić - Ivanušec - Petković, Gavranović

HAJDUK: Kalinić - Todorović, Simić, Vušković, Čolina - Jurić - Jakoliš, Atanasov, Jradi, Caktaš - Umut

• +31
Dinamo - Hajduk (13. kolo HT Prve lige) Izvor: Cropix / Autor: Goran Mehkek / CROPIX

Dinamo - Hajduk 0:1 Vušković 6'

Dinamo - Hajduk 1:1 Oršić 16'

Dinamo - Hajduk 2:1 Oršić 18'

Dinamo - Hajduk 3:1 Majer 83'

• 90’

Kraj utakmice! Bio je ovo fantastičan derbi Dinama i Hajduka! 'Modri' su na kraju slavili 3:1 iako je Hajduk poveo već u 6. minuti golom Vuškovića. No, Oršić u samo dvije minute, u 16. i 18., zabija dva fenomenalna gola za vodstvo Dinama 2:1, da bi sudbinu Hajduka zapečatio Majer u samoj završnici

• 89’

Igrat će se tri minute sudačke nadoknade

• 87’

Opasno je i pred golom Dinama, Atanasov je dobro pucao iz slobodnog udarca, ali Livaković njegov pokušaj izbija u korner. Hajduk na kraju nije iskoristio ovu priliku za rezultatski povratak u samoj završnici derbija

• 85’

Nova prilika za Dinamo! Hajdukovci su još u šoku nakon trećeg gola i Kastrati se našao u sjajnoj prilici, mogao je zabiti za 4:1... No, nije bio precizan

• 83’

GOOOOOOOOOOOL! Dinamo vodio 3:1! Zabio je Lovro Majer! I to je prvi udarac nogometaša Dinama na gol Hajduka u drugom poluvremenu! Zabio je Majer škaricama nakon sjajnog dodavanja Oršića

• 80’

Hajduk je nakon prekršaja Perića na Diamantakosu dobio priliku zaprijetiti iz slobodnog udarca. Izgledalo je kao dobra prilika, ali... Pucao je kapetan 'bilih' Caktaš, no taj njegov pokušaj odlazi daleko i visoko iznad gola Dinama

• 73’

Dinamo u nastavku utakmice niti jednom nije zapucao na gol Hajduka! Tek su sada 'modri', nakon 25 minuta igre u drugom poluvremenu, izborili prvi korner

• 69’

Nova promjena u Hajduku, Jakoliš izlazi, a u igri je sada Diamantakos

• 63’

Gol visi u zraku! Sada je Livaković fantastičnom intervencijom spasio Dinamo. Dolček je prošao Perića i pucao s nekih petnaestak metara, lopta se na putu prema golu odbila od Lauritsena i zamalo prevarila Livakovića... No, golman Dinama je izvrsno reagirao i uspio obraniti

• 58’

Još jedna prilika Hajduka odlazi u nepovrat! 'Bili' su puno agresivnije ušli u nastavak utakmice, Dinamo se panično brani i za sada ima puno sreće... Hajduk je puno bliže novom golu i izjednačenju. Bila je ovo nova šansa za Umuta koji je presjekao jednu lošu povratnu loptu Oršića za Livakovića... No, turski napadač u redovima Hajduka ni sada nije bio precizan