BILO JE ZAISTA SVEGA

Dinamo jedva preživio dramatičnu završnicu; 'šou' gostiju uoči utakmice

17.05.2017 u 19:58

U 34. kolu MAXtv Prve lige Dinamo je na Maksimiru svladao Istru 1961 2:1 te nastavio svoj lov za vodećom Rijekom

U 16. kolu prvenstva Puljani su iznenadili Dinamo na njegovom stadionu te izvukli bod, ali ovoga puta nisu došli do iste senzacije iako su na kraju bili blizu.

Dinamo je od samog početka pritisnuo, a Soudani vratnicom u drugoj minuti navijestio tešku utakmicu za goste. U 14. minuti probijen je gostujući bunker, a strijelac je golčinom na asistenciju Olma bio Antolić.

Dinamo-Istra 1961 1:0, Antolić 14'

Na drugi pogodak čekalo se do 27. minute, kapetan Antolić je slomio obranu Puljana, prizemno ubacio za Hodžića na sedam metara, a ovaj je primio loptu i iz okreta pogodio za 2:0.

Dinamo-Istra 1961 2:0, Hodžić 27'

Imao je Dinamo još par dobrih situacija u prvom dijelu dok Istra može žaliti za 18. minutom kada Pavić iz blizine s lijeva iskosa nije bio precizan.

U nastavku slična priča. Dinamo je dominirao. Opasnim udarcem iz daljine ukazao se Olmo (54.), pa su zicere zapucali Hodžić (61.), Sammir (64.), Henriquez (75.), Soudani (83.,) odnosno sjajan je na vratima bio Ivušić.

I umjesto da je Dinamo zabio još koji gol, zatresla se njegova mreža. U 84. izigrana je bila obrana 'modrih, a Prelčec je loptu poslao pod gredu i navijestio dramatičnu završnicu.

Dinamo-Istra 1961 2:1, Prelčec 83'

Samo par minuta kasnije gosti su mogli doći do izjednačenja, ali Paracki iz blizine nije glavom dobro zahvatio loptu i Dinamo je preživio te tako s(p)retno došao na dva boda zaostaka za Rijekom koja je igrala kasnije.

Dinamo-Istra 1961 2:1, 33. kolo 2016./17. (sažetak)

Ne smije se zaboraviti ni na 'šou' gostujućih igrača uoči početka. Svi igrači Istre 1961 su uz aut liniju zagrljeni okrenuli leđa treneru Marija Totu, jasna poruka da žele njegov odlazak. To još nismo vidjeli na prvoligaškim travnjacima, da se na takav način netko smjenjuje.

Dinamo-Istra 1961 2:1, 33. kolo 2016./17. (izjave)

Inače, Ova utakmica ostat će upamćena i po tome što se po prvi puta na ovim prostorima omogućilo slijepim i slabovidnim osobama da prate utakmicu na zagrebačkom stadionu koji su za to imati slušalice na kojima su im sve objašnjavala dva posebno izučena komenatatora.