maxtv prva liga - 34. kolo

Slavonski derbi imao dramatičnu završnicu, ali završio bez pobjednika!

16.05.2017 u 18:57

U prvoj utakmici 34. kola MAXtv Prve lige, Cibalia je bila domaćin Osijeku, a Slavonski derbi nakon skromnijeg prvog poluvremena najviše uzbuđenja imao je u samoj završnici dvoboja, kada su postignuta oba gola za konačnih 1:1

S velikim nestrpljenjem čekao se ovaj Slavonski derbi, jer bodovi su bili neophodi i jednima i drugima. Domaćinima, Cibaliji kako bi se još više udaljila od posljednjeplasiranog Splita, dok su Osijeku trebali u borbi s Hajdukom za treće mjesto na tablici.

A derbi k'o derbi, bez obzria na bodovnu razliku, uvijek nudi dimenziju i strast više. Tako je bilo i ovog puta. No u prvom poluvremenu i jedni i drugi trudili su se biti 'skromniji' i lošiji od suparnika, pa su gledatelji vidjeli tek jedan udarac u okvir gola. Bio je to Barišićev pokušaj u 21. minuti. Istina, bilo je još udaraca poput Mišićeva i Baraćeva, ali oni su bili bezopasni.

Drugo poluvrijeme bilo je kudikamo sadržajnije. A sve je počelo dvostrukim pokušajem Muzafera Ejupija, čija je oba udarca u par sekundi zaustavio Matković.

Domaćini su pak prijetili preko Brekala, ali njegov je udarac otišao pokraj gola, dok je nakon Mijokovićeva udarca Matković morao izvesti pravu vratarsku paradu kako bi zaustavio loptu.

Prava uzbuđenja vidjeli smo pak u samoj završnici. Prvo je Osijek u 87. minuti zabio gol nakon što je Boban propustio ubačaj s desne strane, a Josip Knežević vješto prevario Žderića te pokraj Matkovića pogodio mrežu za veliko slavlje Kohorte.

U prvoj minuti sudačke nadoknade, na rubu 16-erca Barišić je sapleo Bašu, a sudac Pajač pokazao je na bijelu točku s koje je Vitaić poentirao za konačnih 1:1.

CibaliaOsijek1:1
HajdukLokomotiva19:00