DOBAR ŽDRIJEB

Dinamo izvukao Ajax, Anderlecht i Temišvar

  • Autor: D. S.
  • Zadnja izmjena 28.08.2009 14:46
  • Objavljeno 28.08.2009 u 12:33
Carlos, Morales, Vrdoljak, Papadopoulos i Tomečak

Carlos, Morales, Vrdoljak, Papadopoulos i Tomečak

Izvor: Cropix / Autor: CROPIX / Ronald Goršić

Hrvatski prvak Dinamo je na ždrijebu za Europsku ligu izvučen u skupinu A s Ajaxom, Anderlechtom i Temišvarom

Kuglice u Monte Carlu bile su milostive prema 'modroj' momčadi koja je smještena zajedno s nizozemskim predstavnikom Ajaxom, zatim belgijskim Anderlechtom te rumunjskim Temišvarom (Timisoara). Ako se pogledaju ostale skupine, može se reći da je Dinamo dobio klubove s kojima može ravnopravno igrati te proći dalje.

Andrelecht i Temišvar su u Europsku ligu upali nakon što su ispali u 4. pretkolu Lige prvaka. Belgijanci su prvo 'sredili' turski Sivasspor (5:0, 1:3), ali onda su zatim nastradali od Lyona (1:5, 1:3). S druge strane, Rumunji su u trećem pretkolu napravili iznenađenje i izbacili Šahtar (2:2, 0:0), ali je zatim bolji bio Stuttgart (0:2, 0:0). Ajax je stari Dinamov znanac koji se u skupine Europske lige plasirao preko bratislavskog Slovana (5:0, 2:1).

Inače, Europska liga koja je ustoličena ove sezone igrat će se u 12 skupina sa po četiri momčadi, dvokružnim sustavom. Tako će svaki klub imati po šest utakmica u skupini, a po dvije najbolje prezimit će u Europi te se plasirati u šesnaestinu finala.

Prve utakmice na rasporedu su 17. rujna, a sljedeći termini kola su 1. listopada, 22. listopada, 5. studenog, 2. i 3. prosinca te 16. i 17. prosinca.

Ždrijeb:

SKUPINA A: Ajax, Anderlecht, DINAMO, Temišvar
SKUPINA B: Valencia, Lille, Slavia, Genoa
SKUPINA C: HSV, Celtic, Hapoel, Rapid Beč
SKUPINA D: Sporting, Heerenveen, Hertha, Ventspils
SKUPINA E: Roma, Basel, Fulham, CSKA Sofija
SKUPINA F: Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo Bukurešt, Sturm
SKUPINA G: Villarreal, Lazio, Levski, Salzburg
SKUPINA H: Steaua, Fenerbahče, Twente, Šerif
SKUPINA I: Benfica, Everton, AEK, BATE Borisov
SKUPINA J: Šahtar, Club Brugge, Partizan, Toulouse
SKUPINA K: PSV, Kopenhagen, Sparta, CFR Cluj
SKUPINA L: Werder, Austria Beč, Athletic Bilbao, Nacional

USKORO OPŠIRNIJE

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!