NBA liga

Dario Šarić sve bolji; više od poraza smeta mu što mu je namjerno napravio njemački košarkaš dok je nemoćno ležao na parketu

12.01.2021 u 09:46

Washington Wizardsi slavili su u svojoj dvorani protiv Phoenix Sunsa s 128:107, a Dario Šarić je postigao 13 koševa (šut 4-8), 6 skokova i asist za 21 minutu igre.

Washington je prekinuo niz od tri poraza i ostvarili prvu pobjedu na svom terenu ove sezone, dok je Phoenix upisao četvrti poraz. Junak dvoboja bio je Bradley Beal s 34 poena, devet asistencija i osam skokova, dok je Sunse predvodio Devin Booker sa 33 koša.

Zbog jednog detalja na utakmici koji se dogodio u trećoj četvrtini, gdje je deblji kraj izvukao upravo Šibenčanin Dario Šarić, užarile su se društvene mreže. Nakon što je najbolji igrač Wizardsa Beal promašio šut nekako u borbi za loptu njemački košarkaš Mo Wagner bacio se požrtvovno za loptom te je namjerno pogodio Šarića koji je, nakon što su se borili za loptu pao i nemoćan ostao ležati na parketu.

Srećom nije ga pogodio u glavu ili nezgodno mjesto (bilo je blizu!)... Oni koji poznaju temperamentnog i borbenog Šarića znaju kako mu više od poraza smeta što mu je namjerno napravio njemački košarkaš (to često viđamo jer je dozvoljeno, op.a.) dok je nemoćno ležao na parketu.

Phoenix je s omjerom 7-4 na diobi drugog mjesta Zapada s Clipperima, dok vode Lakersi (8-3).

Giannis Antetokounmpo je postigao 13 od ukupno 22 koša u pobjedi svojih Milwaukee Bucksa (121-99) nad Orlando Magicom, za koje je Crnogorac Nikola Vučević ubilježio 28 poena i 13 skokova. Milwaukee je pobjedom zadržao drugo mjesto na Istoku s omjerom 7-4.

Atlanta Hawksi su s 112-94 porazili koronavirusom desetkovane Philadelphia 76erse na krilima raspoloženg Trae Younga (26, 8 skokova). Kod Sixersa, koji su izgubili četvrtu utakmicu zaredom, najbolji je bio rookie Isaiah Joe sa 18 koševa.

Portland Trail Blazersi su s 112-111 bili bolji od Toronto Raptorsa košem CJ McCollum (30) 10 sekundi prije kraja. U zadnjoj četvrtini Portland je nadoknadio 14 koševa zaostatka, zahvaljujući Damianu Lillardu (23) i Carmelu Anthonyu (20), dok je kod Toronta Pascal Siakam ubilježio prvi triple-double karijere s 22 koša, 13 skokova i 10 asista.

Rezultati

• Washington Wizards - Phoenix Suns 128:107 (Dario Šarić 13 koševa, 6 skokova, asist za 21 minutu igre)
  • Charlotte Hornets - New York Knicks 109:88
  • Cleveland Cavaliers - Memphis Grizzlies 91:101
  • Orlando Magic - Milwaukee Bucks 99:121
  • Atlanta Hawks - Philadelphia 76ers 112:94
  • Portland Trail Blazers - Toronto Raptors 112:111
  • Sacramento Kings - Indiana Pacers 127:122