UZVRATI PLAY OFFA

'Crottenham' u Ligi prvaka, Ogi i Dinamo nisu

26.08.2010 u 09:54

Večeras je igrano preostalih pet utakmica posljednjeg pretkola Lige prvaka. Tottenham je uzvratio Young Boysima i po prvi put će zaigrati u Ligi prvaka. Bit će to premijerni nastup i našima u tom natjecanju, Kranjčaru, Modriću i Ćorluki. Nažalost, Ognjen Vukojević sa svojim Dinamom nije imao sreće protiv Ajaxa

U samo osam dana Tottenham je pokazao dva lica, slabo i neuvjerljivo u prvoj utakmici protiv Young Boysa, u kojoj je izgubio 3:2, te večeras, kada su igrači bili rastrčani, borbeni i raspucani. Zahvaljujući tome stigli su do velike i uvjerljive pobjede 4:0, a prvo ime dvoboja svakako je bio Peter Crouch, koji je iza Wölflija ugurao tri lopte.

Od hrvatskih igrača, cijelu je utakmicu na terenu proveo tek Vedran Ćorluka, dok je Niko Kranjčar ušao u 81. minuti. Nažalost, treći član 'Crottenhama', Luka Modrić, pratio je dvoboj s tribina zbog ozljede. Oba naša igrača na terenu bila su u prilikama za gol, ali nerealiziranim. No i bez toga Tottenham je uspio po prvi put ući u Ligu prvaka, a u tom natjecanju društvo bi im mogao praviti i Stipe Pletikosa, koji je pred finalizacijom potpisa za Spurse.

Ajax je pobijedio Dinamo 2:1 u Amsterdamu, nakon što je prvi susret u Kijevu završio 1:1. Strijelci za 'kopljanike' bili su Suarez u 43. minuti i El Hamdaoui u 76. minuti. Andrij Ševčenko je u 82. minuti donio nadu Ukrajincima, no na tome je ostalo. Hrvatski reprezentativac Ognjen Vukojević igrao je za goste do 88. minute, a u 13. minuti dobio je žuti karton.

Auxerre je nadoknadio gol zaostatka iz prve utakmice i pobjedom 2:0 protiv Zenita ušao u natjecanje po skupinama. Strijelci za francusku momčad bili su Hengbart (9) i Jelen (53). Ivica Križanac nije nastupio za Zenit koji je zaključio susret  s dvojicom isključenih igrača. U 65. minuti isključen je Malaveev, a u 81. minuti i Hubocan.

Kopenhagen je pobijedio Rosenborg 1:0 i nakon gostujućeg poraza 1:2 ide dalje zbog pogotka u gostima. Gol odluke zabio je Otessen u 32. minuti.

Žilina je gostujuću pobjedu protiv Sparte (2:0) potvrdila i na svom terenu slaveći 1:0, a strijelac je bio Ceesey (18).

Nakon uzvratnih susreta završne runde kvalifikacija za plasman u Ligu prvaka, poznati su svi sudionici elitnog natjecanja Starog kontinenta.

Direktan plasman u Ligu prvaka izborili su: Inter, Barcelona, Manchester United, Chelsea, Arsenal, Bayern München, Milan, Lyon, Real Madrid, Roma, Šahtar, Benfica, Valencia, Marseille, Panathinaikos, Rangers, Schalke 04, Spartak Moskva, Twente, Rubin Kazan, CFR Cluj i Bursaspor, dok su u kvalifikacijama plasman među 32 najbolja europska kluba izborili: Werder, Basel, Braga, Hapoel Tel Aviv, Partizan, Tottenham, Ajax, Žilina, FC Kopenhagen i Auxerre.

Ždrijeb skupina Lige prvaka je u četvrtak u 18 sati u Monacu.

FC KOPENHAGEN (Dan) - Rosenborg (Nor) 1:0 (Otessen 32) (prva utakmica 1:2)
AUXERRE (Fra) - Zenit (Rus) 2:0 (Hengbart 9, Jelen 53) (prva utakmica 0:1)
TOTTENHAM (Eng) - Young Boys (Švi) 4:0 (Crouch 5, 60, 77-11m, Defoe 32) (prva utakmica 2:3)
AJAX (Niz) - Dinamo Kijev (Ukr) 2:1 (Suarez 43, El Hamdaoui 76 / Ševčenko 82-11m) (prva utakmica 1:1)
ŽILINA (Slk) - Sparta Prag (Češ) 1:0 (Ceesey 18) (prva utakmica 2:0)

IGRANO U UTORAK:
HAPOEL TEL AVIV (Izr) - Salzburg (Aut) 1:1 (Zahavi 90+2 / Douglas 42-ag) (prva utakmica 3:2)
Šerif (Mol) - BASEL (Švi) 0:3 (Streller 74, Frei 80, 87) (prva utakmica 0:1)
Sevilla (Špa) - BRAGA (Por) 3:4 (Luis Fabiano 60, Jesus Navas 84, Kanoute 90+1 / Matheus 31, Lima 58, 85, 90) (prva utakmica 0:1)
Anderlecht (Bel) - PARTIZAN (Srb) 2:2 (Lukaku 64, Gillet 71 / Cleo 15, 53) 11-erci: 2-3 (prva utakmica 2:2)
Sampdoria (Ita) - WERDER (Njem) 3:2 (Pazzini 8, 13, Cassano 85 / Berg 90+3, Pizarro 100) (prva utakmica 1:3)

NAPOMENA: Velikim slovima su ispisana imena klubova koji su izborili plasman u Ligu prvaka