NBA LIGA

Clippersi velikim preokretom do slavlja

17.02.2012 u 09:12

Odigrano je tek tri utakmice na NBA parketima. Chicago Bullsi porazili su Boston, LA Clippersi su uspjeli preokretom doći do pobjede nad Portlandom, dok je Indiana doma bila bolja od New Jerseyja

Namučili su se košarkaši Chicaga u svome United Centeru protiv Bostona, ispustili veliku prednost, ali na koncu ipak došli do 25. pobjede sezone u NBA ligi (89-80).

Sedma je to pobjeda Bullsa u posljednjih osam utakmica, a jedini su poraz u tom razdoblju doživjeli upravo u Bostonu. Činilo se da bi Celticsi i u četvrtak u Chicagu mogli 'skinuti' vodeću momčad lige, posebno nakon što su nadoknadili zaostatak od 16 koševa iz treće četvrtine i poveli sa 61-60 u posljednjoj dionici. No, kod rezultata 69-69 krenula je serija 12-0 kojom su domaći definitivno prelomili utakmicu, četvrtu zaredom u kojoj su igrali bez svoje prve zvijezde Derricka Rosea koji i dalje ima problema s leđima.

Chicago vs. Boston

Carlos Boozer i Luol Deng su s po 23 koša predvodili Bullse. Boozer je uz to uhvatio i 15 lopti pod obručima, dok je Deng ubilježio deset asistencija. Kevin Garnett (18 poena, deset skokova) i Rajon Rondo (17 poena, sedam skokova, osam asistencija) bili su najbolji kod gostiju koji su poraženi četvrti put u zadnjih pet utakmica.

Los Angeles Clippersi su u trećoj četvrtini gubili s 18 koševa razlike (50-32), ali su na kraju ubilježili prvu pobjedu u Portlandu od prosinca 2008. Svladali su domaće Trail Blazerse, koji su drugi uzastopni dvoboj igrali bez ozlijeđenog LaMarcusa Aldridgea, sa 74-71. Za obje je to momčadi najmanji broj ubačenih koševa ove sezone.

Blake Griffin je za pobjednike ubacio 21 koš i skupio 14 skokova, a Chris Paul, koji je tri četvrtine bio bez poena, završio je utakmicu s 13 koševa. Nicolas Batum i Jamal Crawford su ubacili po 19 za Blazerse.

Portland vs. LA Clippers

Danny Granger je unatoč uganutom lijevom gležnju postigao 32 koša i pomogao Indiani da prekine seriju od pet poraza. Pacersi su kod kuće nadigrali New Jersey s 93-88. Netsima je to bio osmi uzastopni poraz čime su ponovili niz iz studenog i prosinca 2010.

NBA liga, četvrtak:
Chicago - Boston 89-80 (Boozer 23k, 15s, Deng 23k, 10a / Garnett 18k, 10s, Rondo 17k, 8a)
Portland - Los Angeles Clippers 71-74 (Crawford 19k, Batum 19k / Griffin 21k, 14s, Williams 17k)
Indiana - New Jersey 93-88 (Granger 32k, West 16k / Williams 29k, Humphries 24k, 10s)

9. Memphis 30 16 14
10. Minnesota 30 14 16