NBA LIGA

Clippersi nadigrali Lakerse, trener Rivers nahvalio Hrvata kao nikad prije

05.03.2019 u 09:51

U srazu dvije momčadi iz Los Angelesa Clippersi Ivice Zubca su nadigrali njegovu bivšu momčad Lakerse sa 113:105, a Phoenix Suns Dragana Bendera su iznenadili Milwaukee Buckse svladavaši ih sa 114:105.

Visoki Hercegovac iz Čitluka Ivica Zubac je u pobjedi Clippersa u 14 minuta zabio sedam koševa (šut iz igre 3/4), i upisao četiri skoka i jednu asistenciju. Danilo Gallinari je bio najbolji pojedinac Clippersa, koji su imali status gostujuće momčadi u Staples centru, sa 23 koša. No, usprkos tome što ga trener Doc Rivers još uvijek ne koristi u velikoj minutaži njime je oduševljen: 'Zubac? Obožavam ga. Obožavam njegovu veličinu, njegovu sposobnost hvatanja lopte nakon pick and rolla. Puno bolje završava situacije oko obruča nego što sam mislio, bolje dodaje loptu nego što sam mislio. Bit će puno bolji za godinu ili dvije, ali dobar je i sada', rekao je Rivers koji je tako nahvalio Hrvata kao nikad prije.

Kod Lakersa nabolji je bio LeBron James sa 27 koševa, osam skokova i šest asistencija, a Rajon Rondo je upisao svoj prvi triple-double sa 24 poena, 10 skokova i 12 asistencija.

Clippers zauzimaju sedmo mjesto Zapadne konferencije, a Lakersi su deseti.

NBA U AZIJI

Toronto Raptors i Houston Rockets u Japanu 8. i 9. listopada

Toronto Raptors i Houston Rockets će 8. i 10. listopada odigrati dvije predsezonske utakmice u Japanu gdje ni jedna NBA momčad nije igrala od 2003. godine.

NBA je u Japanu odigrala 12 utakmica regularnog dijela sezone u razdoblju od 1990. do 2003. godine, a nakon toga nisu se organizirale utakmice sjevernoameričke profesionalne košarkaške lige na japanskom teritoriju.

Zadnjih nekoliko godina NBA redovito organizira utakmice na teritoriju izvan SAD-a, tako je u Kini od 2004. godine odigrano oko 20 predsezonskih utakmica.

Slovenski košarkaš u redovima Dallas Mavericksa Luka Dončić (16 koševa), koji je s Mavsima teško poražen u Brooklynu, postigao je sjajan koš s centra koji možete vidjeti OVDJE.

Phoenix Suns su sinoć kod kuće svladali prvu momčad Istoka Milwaukke Buckse sa 114-105, a do slavlja ih je predvodio Kelly Oubre Jr. koji je utakmicu završio sa 27 koševa, 13 skokova i tri bloka. Devin Booker je ubacio 22 koša, a Dragan Bender je u 12 minuta ostao bez pogodaka, ali je upisao tri skoka, dvije asistencije i dva bloka.

Giannis Antetokounmpo je sa 21 ubačajem, 13 skokova i šest asistencija bio najbolji kod Bucksa.

New York Knicks su upisali još jedan poraz, sa 115-108 su ih svladali domaći Sacramento Kings. Buddy Hield je predvodio Kingse sa 28 koševa, dok je Harrison Barnes dodao 22. Najbolji strijelac utakmice i Knicksa bio je rookie Allonzo Trier sa 29 koševa. Mario Hezonja nije ulazio u igru za New York.