LATINO OGLED

Čileanci uz muku do tri boda protiv Hondurasa

16.06.2010 u 13:19

Utakmicom između Hondurasa i Čilea kreće novi dan na Svjetskom prvenstvu u Južnoafričkoj Republici. Hondurasu je ovo prvi nastup na smotri najboljih nakon 1982. godine, a prema svim prognozama Čile je favorit u ovom dvoboju

Započinje natjecanje i u posljednjoj H skupini. Prvi na teren izlaze reprezentacije Hondurasa i Čilea. Samo dan prije utakmice Honduras je ušao u povijest zbog činjenice da u svojim redovima imaju tri brata Palacios. Za njih je dolazak na SP ravan uspjehu, dok Čileanci ipak očekuju nešto više.

Honduras: Valladares, Mendoza, Chavez, Figueroa, Izaguirre, W. Palacios, Guevara, E. Alvarez, Espinoza, Pavon, Nunez
Čile: Bravo, Medel, Ponce, Isla, Beausejour, Vidal, Carmona, Millar, Valdivia, Fernandez, Sanchez

90+3' - kraj utakmice
90+2' - gužva u kaznenom prostoru Čilea, ali sve se čisti
90' - Gonzalez puca izdaleka, no nikakva opasnost za golmana Hondurasa
89' - Čileanci samo čekaju kraj utakmice. Pokušavaju se brzo riješavati lopte, tako da i preskaču igru
87' - posljednja izmjena u čileanskoj reprezentaciji. Izašao je Valdivia a ušao je M. Gonzalez
86' - ulazimo u posljednje minute ogleda.
82' - Fernandez ubacio u peterac Hondurasa, skočio je Medel, ali označeno je zaleđe
81' - zaredale su se izmjene kad već ne golovi. Izmjena kod Čilea, ušao je Contreras, a izašao Vidal
78' - nova izmjena u redovima Hondurasa, izašao je Nunez, a ušao je Martinez
75' - opet su Čileanci u naletu. Pucao je Vidal, ali brani Valladares
68' - redaju se prilike Čileanaca. U posljednjih desetak minuta nanizali su ih nekoliko no nikako da pronađu put do mreže
64' - nevjerojatni promašaj Čileanaca. Vidal je vratio glavom na tri metra gdje je glavom Ponce gađao, a Valladares briljantno obranio stopostotnu priliku
62' - odlična prilika za Čile, Sanchez je primio loptu na vrhu šesnaesterca, napravio dva koraka i pucao, ali pored gola
60' - izmjena kod Hondurasa, izaša je Pavon, a ušao je Welcome
59' - čileanci su opet zagospodarili terenom
54' - zadnjih par minuta svjedočimo ravnopravnoj igrai gdje i jedni i drugi pokušavaju nešto ušićariti iz protunapada
52' - izmjena kod Čilea, ušao je Jara, a izašao je Milar
50' - gužva u kaznenom prostoru Hondurasa, no uspjevaju izbaciti loptu i tako raščistiti opasnost
47' - Izaguirre pada u kaznenom prostoru Čilea, no nema ništa od jedanaesterca
46' - započelo je i drugo poluvrijeme
45' - kraj prvog dijela.
43' - imali su Čileanci priliku doći i do drugog gola. Sachez je primo loptu na deset metara iskosa i umjesto da odmah uputi udarac on je komplicirao pa je prilika otišla u nepovrat
40' - igrači Čilea konstantno opsjedaju gol Hondurasa. Pletu mrežu, no zasad bez konkretne završnice
37' - nakon postignutog gola Čileanci su dobili krila tako da još više stišću
34' - GOOL!! 1:0 Čile! Krasna akcija Čileanaca, Isla je oštro s desne strane ubacio u peteraca gdje je Beausejour ispružio nogu i donio vodstvo Čileu.
31' - igrači Hondurasa često bezidejno srljaju prema golu Čilea, te kada trebaju konkretnije zaprijetiti počnu petljati i sve propadne
28' - malo je pao otempo igre, no dojam je i dalje isti - Čile dominira
25' - nakon kornera najviši u skoku je bio Vidal, ali i ta lopta odlazi visoko iznad gola
24' - koliko god se igrači Čilea trudili zasad ne pronalaze način kako probiti obranu Hondurasa.
22' - Čileanci ponovno prijete, prvo preko Valdivije, pa Sancheza, no od svega čak ni udarac u okvir gola
20' - novi pokušaj Hondurasa. Snažno je potegao Espinoza, ali lopta pogađa jednog čileanskog igrača i odlazi u korner
18' - pogreška čileanske obrane, pustili su Pavona da uzme loptu, pucao je s vrha šesnaesterca, ali jako loše
16' - i dalje napadaju Čileanci
13' - sve jače stišću Čileanci, no zasad nema izglednijih prilika
11' - gotovo 60 posto vremena lopta je u posjedu Čilea, što dovoljno govori koliko su dominantni u utakmici
9' - lukavo je skoro sa 40 metara Vidal pokušao iznenaditi golmana Hondurasa, no Valladares je priseban
7' - probudili su se i igrači Hondurasa. Pokušao je Nunez iznenaditi, ali spreman je golman Bravo
6' - gužva u kaznenom prostoru Hondurasa. Akciju Čilea završio Vidal mlakim udarcem s vrha šesnaesterca
3' - Čileanci su se od prvog trenutka postavili autoritativno, tako da oni diktiraju tempo igre
2' - prva prilika na utakmici. Čileanac Fernandez je izveo slobodni udarac s 25 metara, ali malo iznad gola
2' - uvodni trenuci prolaze u klasničnom ispiitivanju snaga
1' - započela je utakmica u Nelspruitu.