HRVATSKO PRVENSTVO

Cibona teško do pobjede u Zaboku; 'Vukovi' se izvukli usprkos katastrofalnoj trećoj četvrtini

26.01.2023 u 21:27

Košarkaši Cibone svladali su domaći Zabok sa 86-80 (26-20, 28-19, 12-28, 20-13) u prvoj utakmici 17. kola HT Premijer lige

Na poluvremenu utakmice u Zaboku ništa nije dalo naslutiti da bi pobjednik mogao biti odlučen u dramatičnoj završnici, jer je Cibona imala 15 koševa prednosti (54-39). No, Zaboćani su u trećoj četvrtini ubacili 28 poena, a primili samo 12 te po prvi put na utakmici poveli u 29. minuti (67-66).

Cibona je na sredini zadnje četvrtine ponovno stvorila osjetniju prednost (78-70), ali su se domaći serijom 8-0 ponovno vratili do izjednačenja, a kod 80-80 su imali i napad za vodstvo u 38. minuti. No, Garrett je blokiran, a Zabočani su do kraja utakmice ostali bez ubačaja pa je Cibona slavila sa 86-80.

Najbolji strijelac Cibone bio je Lovro Mazalin sa 15 koševa, a po 12 su postigli Ivan Perasović i Ivan Majcunić. Borna Kapusta je spojio 11 poena, osam skokova i pet asistencija.

Kod Zaboka je najbolji bio Marko Perović sa 22 koša i 11 skokova.

Cibona se pobjedom privremeno probila na vrh ljestvice sa 29 bodova, jednim više od Cedevite Junior, Splita i Šibenke. Zadar je na petom mjestu sa 27 bodova, ali uz utakmicu manje. Zabok je trenutačno na osmom mjestu sa 22 boda, ali je jedina momčad koja ima 17 odigranih utakmica.

U ostalim utakmicama 17. kola, koje su na rasporedu u subotu i nedjelju, igrat će: Alkar - Bosco, Šibenka - Furnir, Dinamo Zagreb - Split, Gorica DepoLink Škrljevo i Cedevita Junior - Zadar.