povijesna titula

Briljantni Slovenci u potpunoj drami slomili Srbiju i osvojili Eurobasket!

17.09.2017 u 22:30

Slovenska košarkaška reprezentacija osvojila je zlatnu medalju na Eurobasketu nakon što je u velikom finalu ove nedjelje u Istanbulu svladala Srbiju rezultatom 93:85

Europsko košarkaško prvenstvo završilo je izuzetno uzbudljivim finalom, jednom od najboljih utakmica na cijelom turniru. Na kraju je slovenska reprezentacija stigla do devete pobjede u nizu bez ijednog poraza te zasluženo postala prvak Europe, što je i jedan od najvećih sportskih uspjeha u povijesti ove zemlje.

• +5
Eurobasket, finale: Slovenija - Srbija Izvor: Licencirane fotografije / Autor: FIBA

Finale je u Istanbulu bilo zaista posebno. Bio to dvoboj u kojem je Srbija bila bolja u prvoj četvrtini (22:20), no zatim je proradio Goran Dragić koji je trpao iz svih pozicija i donio svojoj reprezentaciji prednost na odmoru od +9 (56:47).

U trećoj četvrtini Slovenci su nastavili sa sjajnom igrom i došli do najveće prednosti +12, ali zatim se ozlijedio Luka Dončić, a Dragić je počeo promašivati i prednost se topila iz minute u minutu.

Autor: YouTube

U posljednje tri minute reprezentacije su ušle s izjednačenim rezultatom (82:82) i o pobjedniku su odlučivale nijanse. Slovencima se ozlijedio i Dragić, malotko im je u tom trenutku davao izgleda, ali proradili su Prepelić i Randolph, dok su Mačvan i Bogdanović počeli promašivati. Vidmar je također zalijepio jednu blokadu i Slovenija se u završnici odlijepila i došla do nezaboravne titule.

Najbolji strijelac susreta bio je Goran Dragić koji je zabio 35 koševa, dok je Srbiju predvodio Bogdan Bogdanović s 22 poena.

Treće mjesto pripalo je Španjolskoj koja je ranije svladala Ruse rezultatom 93:85.