kakav preokret

Borussia imala 3:0 protiv Hoffenheima, a onda u šokantnoj završnici ispustila pobjedu

09.02.2019 u 17:46

Najzanimljivija utakmica subotnjeg programa njemačke Bundeslige odigrana je u Dortmundu, gdje su snage odmjerili vodeća Borussia i Hoffenheim našeg Andreja Kramarića

Vodeća momčad njemačke Bundeslige, Borussia, maksimalno ozbiljno ušla je u ovaj ogled svjesna da bi kiksom dopustili Bayernu da joj se primakne. Favreova momčad igrala jeodlično, imala i 3:0, ali to je sve propusla u završnici dvoboja.

Borussia je u vodstvo stigla u 32. minuti golom koji je postigao Sancho na asistenciju Piszczeka, da bi dvije minute prije odlaska na odmor na 2:0 povisio Götze. Otvorena i napdačka igra Borussije nastvaila se i u drugom dijelu, te su domaćini u 67. minuti došli i do trećeg pogotka, ovoga puta preko Guerreira.

Ipak, ni taj rezultat nije obeshrabrio goste. Trener Nagelsmann u nastavku je umjesto našeg Andreja Kramarića, koji je uoči odmora dobio slučajan udarac kod jednog pada, na teren poslao Alžirca Belfodila, a taj se potez pokazao sjajnim, jer isti je igrač zabio dva gola, prvog u 75. minuti.

U 83. minuti Bürkija je 'probio' i Čeh Kaderabek. S obzirom da su se evdentno vratili u dvoboj, a došli i na samo gol zaostatka, gosti su se 'bacili na glavu'. I to im se isplatilo tri minute prije kraja utakmice kada Belfodil pogodio za konačnih 3:3.

Utakmicu preokreta odigrali su Freiburg i Wolfsburg, u kojoj su gosti triput vodili, domaći triput nadoknadili zaostatak, čak postigli i pogodak za 4:3 u sučevom vremenu, ali je poništen nakon pregledavanja snimke, pomoću koje je sudac utvrdio da je strijelac bio u zaleđu. Vodeći pogodak za Wolfsburg postigao je Roussillon na asistenciju Josipa Brekala. Izjednačio je Grifo (37), a novo vodstvo 'vukovima' donio je Weghorst (63) iz kaznenog udarca.

Na 2:2 izjednačio je Petersen (70), a po treći put je Wolfsburg poveo golom Steffena (74). Freiburgu je bod donio Waldschmidt (88). Brekalo je bio u početnoj postavi Wolfsburga i taktički je zamijenjen u posljednjoj minuti.

U dvoboju dvije momčadi sa začelja, Hannover je pred svojim navijačima pobijedio Nürnberg sa 2:0, a dvostruki strijelac bio je Müller. Tako je Hannover preskočio i gurnuo Nürnberg na zadnje mjesto.