MITING U OSTRAVI

Bolt i bez Powella istrčao 'stotku' za 9,91

  • Autor: S. Škrlec, Hina
  • Zadnja izmjena 31.05.2011 21:47
  • Objavljeno 31.05.2011 u 21:25
Usain Bolt u Ostravi

Usain Bolt u Ostravi

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Nakon prošlotjednog okršaja s Asafom Powellom u Rimu, Usain Bolt ovog je tjedna trčao u Ostravi

Jamajčanin Usain Bolt, kojeg nije bilo osam mjeseci zbog ozljede, i u češkoj Ostravi potvrdio je svoju dominaciju u najbržoj disciplini - utrci na 100 metara. Prošlog je tjedna u Rimu pobijedio Asafu Powella istrčavši stazu za 9,91 sekundu, a ovog je puta pobijedio u istom vremenu, ali nešto slabiju konkurenciju.

Naravno, Bolt je i ovog puta bio glavna zvijezda večeri, paradirajući pred češkim ljubiteljima atletike.

Na mitingu u Ostravi postavljena su dva nova najbolja rezultata u sezoni. Jamajčanka Veronica Campbell-Brown na 100 metara ostvarila je odlično vrijeme od 10,76 sekundi, dok je Južnoafrikanac L. J. Van Zyl na 400 metara s preponama trčao 47,66 sekundi.

REZULTATI,
ATLETIČARI,
100 m:
1. Usain Bolt (Jam) 9.91
2. Steve Mullings (Jam) 9.97
3. Daniel Bailey (Ant) 10.08
200m:
1. Marvin Anderson (Jam) 20.27
2. Yohan Blake (Jam) 20.38
3. Mario Forsythe (Jam) 20.43
400 m:
1. Jermaine Gonzales (Jam) 45.07
2. Chris Brown (Baha) 45.17
3. Jordan Boase (SAD) 45.34
1000 m:
1. Jeffrey Riseley (Aus) 2:16.75
2. Adam Kszczot (Polj) 2:16.99
3. William Biwott Tanui (Ken) 2:17.08
110 m prepone:
1. Dayron Robles (Kub) 13.14
2. Dwight Thomas (Jam) 13.24
3. Terrence Trammell (SAD) 13.30
400 m prepone:
1. L. J. Van Zyl (JAR) 47.66
2. David Greene (VB) 48.47
3. Johnny Dutch (SAD) 48.72
3000 m zapreke:
1. Paul Kipsiele Koech (Ken) 8:02.55
2. Hillary Kipsang Yego (Ken) 8:12.63
3. Roba Gary (Eti) 8:15.16
vis:
1. Ivan Uhov (Rus) 2.32 m
2. Raul Spank (Njem) 2.32
3. Jaroslav Baba (Češ) 2.28
koplje:
1. Matthias De Zordo (Njem) 85.78 m
2. Tero Pitkaemaeki (Fin) 82.31
3. Petr Frydrych (Češ) 81.81
ATLETIČARKE,
100 m:
1. Veronica Campbell-Brown (Jam) 10.76
2. Debbie Ferguson-McKenzie (Baha) 11.09
3. Schillonie Calvert (Jam) 11.13
400 m:
1. Francena McCorory (SAD) 50.64
2. Denisa Rosolova (Češ) 50.84
3. Sanya Richards-Ross (SAD) 50.99
10.000 m:
1. Meselech Melkamu (Eti) 31:14.83
2. Priscah Jepleting Cherono (Ken) 31:16.65
3. Beleynesh Oljira (Eti) 31:17.80
motka:
1. Silke Spiegelburg (Njem) 4.60 m
2. Aleksandra Kirjašova (Rus) 4.50
3. Holly Bleasdale (VB) 4.50
3. Kristina Gadschiew (Njem) 4.50
koplje:
1. Marija Abakumova (Russia) 65.81 m
2. Barbora Špotakova (Češ) 64.78
3. Sunette Viljoen (JAR) 61.72

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!

Napiši ovdje što ti misliš o ovoj temi