NBA LIGA

Bojan Bogdanović drugi strijelac Utah Jazza u gostujućoj pobjedi kod Oklahoma City Thundera. E da je izborniku Veljku Mršiću večeras na raspolaganju jedan Babo!

25.11.2021 u 09:24

Bojan Bogdanović je s 19 poena bio drugi strijelac Utah Jazza u pobjedi 110:104 na gostovanju kod Oklahoma City Thundera

Najbolji hrvatski košarkaš je za 30 i pol minuta iz igre gađao 6/12, a za tricu 2/7 te 12 od svojih 19 koševa postigao u trećoj četvrtini. Imao je i pet skokova te jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Jordan Clarkson je sa 20 poena bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi, a Rudy Gobert je spojio 15 koševa, 17 skokova i pet blokada.

Kod Thundera je najbolji bio Luguentz Dort sa 27 poena.

Hrvatska košarkaška reprezentacija večeras s početkom u 20:45 sati u KC Dražen Petrović igra prvu utakmicu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023. Na mladoj momčadi prepunoj debitanata je zadatak povući dok nema velikih zvijezda poput Bogdanovića. Podsjetimo, nakon neuspjeha na splitskom kvalifikcijskom turniru za Olimpijske igre popularni Babo je zaplakao i izjavio da je njegov jedini cilj u košarci s reprezentacijom napraviti veliki rezultat i da od toge ne odustaje. Kako bi dobro došao izborniku Velju Mršiću večeras.

Golden State Warriorsi su pred svojim navijačima svladali Philadelphiju sa 116:96 za svoju 16. pobjedu u 18 ovosezonskih nastupa, Phoenix Sunsi su trijumfom 120:115 u Clevelandu došli do 14. uzastopne pobjede, a Houston Rocketsi su domaćim slavljem 118:113 protiv Chicago Bullsa prekinuli niz od 15 poraza.

Za drugu pobjedu Rocketsa (2-16) u ovoj sezoni veliku zaslugu imaju igrači s klupe koji su od ubacili polovicu koševa, a predvodio ih je Danuel House Jr. sa 18 poena. Christian Wood je predvodio udarnu postavu sa 16 koševa, 10 skokova i šest asistencija. Kevin Porter Jr. je imao 14 poena i devet asistencija. Čak osmorica igrača Rocketsa završili su sa dvoznamenkastim učinkom.

Bullse je predvodio Zach LaVine sa 28 koševa. Lonzo Ball je ubacio 19, a Nikola Vučević je spojio 14 koševa i 13 skokova.

Houston je i dalje na dnu NBA lige, a s obrnuto proporcionalnim učinkom (16-2) na vrhu su Golden State Warriorsi koji su u San Franciscu svladali (116:96) oslabljenu Philadelphiju, koja je još uvijek bez svog najboljeg igrača Joela Embiida. U obračunu braće Curry, tijesnu pobjedu je odnio Stephen koji je ubacio 25 koševa, jedan više od Sethovih 24 na suprotnoj strani. Kapetan Warriorsa je uz to podijelio i 10 asistencija.

Sixersi su bolje otvorili utakmicu i došli do 19 koševa prednosti, ali je veći izbor igrača kod Golden Statea presudio. U drugom poluvremenu domaća momčad je za devetu uzastopnu pobjedu u San Franciscu nadigrala goste sa 64:35.

Andrew Wiggins je ubacio 19 poena, a Jordan Poole 17 za Warriorse. Uz Setha Curryja dvoznamenkasti broj koševa ubacili su još samo Tyrese Maxey (19) i Danny Green (10).

Warriorse u stopu prate Phoenix Sunsi (15-3) koji su slavili sa 120:115 na gostovanju u Clevelandu. Time su sa 14 uzastopnih pobjeda izjednačili treći najduži niz u klupskoj povijesti, a od izjednačenja klupskog rekorda iz sezone 2006./2007. dijele ih još tri pobjede.

Devin Booker je ubacio 35 poena za pobjednike, gađajući 14/21 iz igre. Chris Paul je ubilježio 17 koševa i 12 asistencija, Deandre Ayton je imao 16 poena, a JaVale McGee je spojio 13 koševa i 12 skokova. Cavalierse su predvodili Jarrett Allen (25 koševa, 11 skokova) i Cedi Osman (23 poena).

Nakon jedne utakmice suspenzije, LeBron James se vratio u postavu Los Angeles Lakersa i odveo ih do pobjede 124:116 izborene tek u produžetku na gostovanju kod Indiana Pacersa. James je završio dvoboj sa 39 koševa, a od 12 poena Lakersa u produžetku, LeBron je ubacio osam. Pacersi su u dodatnih pet minuta postigli samo četiri koša.

Za pobjednike, koji su bili bez prvog centra Anthonyja Davisa, Russell Westbrook je ubacio 20 koševa uz sedam skokova i pet asistencija. Značajan doprinos dali su igrači s klupe. Malik Monk je postigao 17 koševa, a Carmelo Anthony i Wayne Ellington po 14 svaki. Sedmoricu domaćih igrača s dvoznamenkastim učinkom predvodio je Malcolm Brogdon sa 28 koševa, a Domantas Sabonis ostvario svoj 14. 'double-double' učinak (14 poena, 12 skokova) u ovoj sezoni.

Vodeća momčad Istočne konferencije su Brooklyn Netsi (14-5), a za četvrtu uzastopnu pobjedu slavili su sa 123:104 na gostovanju u Bostonu. Strijelce Netsa predvodio je Patty Mills sa 23 koša, Kevin Durant je ubacio 21 poen uz osam asistencija, a James Harden je završio dvoboj sa 20 koševa, 11 asistencija i sedam skokova.

Durant je tijekom utakmice došao na 25. mjesto ljestvice strijelaca u povijesti NBA lige preskočivši Allena Iversona (24.386). Zvijezda Netsa je trenutno na 24.388 koševa.

Kod Celticsa je najbolji bio Marcus Smart sa 20 poena i osam asistencija.

Najbliži pratitelji Netsa su sinoć doživjeli poraze pa su sad u zaostatku od dvije pobjede. Miami se 'poskliznuo' na gostovanju kod Minnesota Timberwolvesa (113:101). Anthony Edwards je predvodio pobjednike sa 33 poena i 14 skokova, dok je Malik Beasley pogodio pet trica i postigao 29 koševa u petoj uzastopnoj pobjedi Timberwolvesa. Bam Adebayo je bio najbolji strijelac Miamija sa 18 poena. Duncan Robinson je ubacio 17, a Jimmy Butler i Tyler Herro po 16 koševa.

Washington Wizardsi (11-7) su doživjeli drugi uzastopni poraz izgubivši (127:102) na gostovanju u New Orleansu. Brandon Ingram je bio najbolji kod Pelicansa sa 26 koševa, dok je Jonas Valančiunas spojio 21 poen i 11 skokova u četvrtoj ovosezonskoj pobjedi momčadi iz New Orleansa. Za goste je Bradley Beal ubacio 23 poena.

Aktualni NBA prvaci Milwaukee Bucksi su došli do pobjede protiv Detroit Pistonsa (114:93). Giannis Antetokounmpo je s 33 koša bio najbolji strijelac utakmice, Bobby Portis je imao 28 poena i 10 skokova, a Jrue Holiday je dodao 22 koša za prvake. Trey Lyles je sa 19 poena predvodio goste u četvrtom uzastopnom porazu.

Atlanta je slavljem u San Antoniju (124:106) ušla u društvo momčadi s Istoka sa 10 pobjeda u kojem su još New York, Philadelphia i Boston. Trae Young je ubacio 31 koš i imao 11 asistencija u šestoj uzastopnoj pobjedi Hawksa čijih je osam košarkaša bilo na dvoznamenkastom broju poena. Bogdan Bogdanović je dodao 18, a John Collins 15 koševa. Bryn Forbes je za Spurse ubacio 23 poena, a Dejounte Murray je imao 22 koša, 11 asistencija i osam skokova u šestom uzastopnom porazu momčadi iz San Antonija.

Sacramento Kingsi su sa 125:121 svladali Portland pred svojim navijačima. Buddy Hield je pogodio pet trica i ubacio 22 koša za pobjednike. De'Aaron Fox je postigao 21 koš, ali je šest minuta prije kraja isključen zbog rasprave sa sucima. Damian Lillard je spojio 32 koša i 10 asistencija za Trail Blazerse koji su u ovoj sezoni ostvarili tek jednu pobjedu na devet gostovanja. Jusuf Nurkić je imao sjajnu večer sa 28 koševa i 17 skokova, ali ni to nije bilo dovoljno za pobjedu Portlanda.

Gary Trent Jr. postigao je 17 od svojih 26 koševa u zadnjoj četvrtini dvoboja u kojem su Toronto Raptorsi slavili sa 126:113 na gostovanju u Memphisu. Gosti su zaostatak od 12 koševa na poluvremenu preokrenuli u uvjerljivu pobjedu u drugom poluvremenu koje su dobili sa 67:42. Fred VanVleet je dodao 23 poena za pobjednike, a po 17 su ubacili Scottie Barnes, Pascal Siakam i Precious Achiuwa.

Uspješni su na gostovanju bili i Charlotte Hornetsi koji su u Orlandu svladali domaći Magic sa 106:99. Terry Rozier je postigao 27 poena, a Kelly Oubre Jr. 21 za sedmu pobjedu Hornetsa u posljednjih osam nastupa. Miles Bridges je imao 11 koševa, devet skokova i šest asistencija. U četvrtom uzastopnom porazu Orlanda Mo Bamba je imao 18 koševa i 12 skokova, Jalen Suggs je ubacio 17, a Franz Wagner 16 poena.