kratko i jasno

Bjelica oštro odgovorio onima koji tvrde da je Dinamo već izbacio Astanu

07.08.2018 u 19:09

Dinamov trener Nenad Bjelica svjestan je da ništa nije gotovo protiv kazahstanske Astane iako su 'modri' pobijedili 2:0 u gostima, jer protivnik je pokazao da zna igrati nogomet...

Prvak Hrvatske iznimno zadovoljan odlazi iz Kazahstana, nakon što je s glatkih 2:0 pobijedio Astanu u prvoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka i tako došao na korak do osiguranja plasmana u grupnu fazu nekog od europskih natjecanja ove jeseni.

Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Očekivano, strateg Dinama bio je vrlo zadovoljan viđenim na terenu.

'Igrali smo s jako dobrom momčadi, nije nam bilo lagano zbog prilagodne na teren. Ta adaptacija bila je dosta teška za nas u prvom poluvremenu, ali prvi gol dao nam je mirnoću. Drugo poluvrijeme smo bolje kontrolirali, imali 3-4 prilike za zabiti još koji gol, samo nam se još jednom posrećilo. Mogu biti zadovoljan rezultatom i prije svega kako smo igrali drugo poluvrijeme,' izjavio je Nenad Bjelica nakon susreta pa dodao:

'Kompaktno smo stajali, dobro smo reagirali na ubačaje sa strane. Isto tako, naši bekovi odradili su dobar posao protiv Tomasova i Pedra Henriquea, dok smo u sredini pokušali igrati dosta čvrsto. Iz te discipline i čvrstine izašli smo u nekoliko vrlo opasnih kontri te su dvije završile golom.'

Mnogo je onih koji sada smatraju da je sve riješeno i da je Dinamo već prošao dalje, ali Bjelica im je oštro odgovorio:

'Ne! Imamo 90 minuta ispred sebe, pripremit ćemo se dobro za utakmicu i morat ćemo jako puno raditi da bi prošli. Vidjet ćemo kad dođe utakmica kako ćemo se postaviti, nadam se da ćemo na našem stadionu imati veliku podršku naših navijača,' naglasio je samouvjereni trener kojeg prije uzvrata protiv Astane još čeka okršaj sa Slavenom u petak u HT Prvoj ligi, a ako 'modri' prođu Kazahstance, igrat će protiv švicarskog Young Boysa u posljednjoj rundi kvalifikacija za elitno klupsko nogometno natjecanje...

• +18
Hapoel - Dinamo, 2. pretkolo Lige prvaka, 2018/19. Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL