I JOŠ TRAJE

Bivši prvak Europe nadmašio katastrofalnu seriju zagrebačkog Dinama i izjednačio najgori mogući rekord Lige prvaka

04.11.2020 u 08:37

Olympique Marseille izgubio je još jednu utakmicu u Ligi prvaka, u trećem kolu svladao ga je Porto 3:0, a francuski prvoligaš je time izjednačio jedan od najgorih rekorda ovog natjecanja

Podsjećamo, domaćini su poveli u 4. minuti preko Mousse Marege, ali već u 10. Marseille je mogao izjednačiti iz penala, ali je njihov najbolji igrač Dimitri Payet pucao preko gola. Nakon toga sudac je dosudio penal za Porto, a siguran izvođač u 28. minuti bio je Sérgio Oliveira. Pobjedu Portugalaca potvrdio je Luis Díaz (69).

Bio je to 12. uzastopni poraz slavnog francuskog kluba koji je 1993. bio prvak Europe, a sada je po statistikama najgori u Ligi prvaka, jer takav crni niz imao je još samo najtrofejniji belgijski klub Anderlecht koji je 12 izgubljenih susreta nanizao u razdoblju od 2003-2005.

Do utakmice kod Porta, Marseille je bio izjednačen sa zagrebačkim Dinamom koji je imao katastrofalnu seriju od 11 poraza kroz sezone 2011/12. i 2012/13. te je hrvatski prvak na trećoj poziciji u knjizi negativnih rekorda.

• +6
Porto - Olympique Marseille, 3. kolo Lige prvaka, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: ESTELA SILVA