luda noć u ligi prvaka

Ivan Perišić zabio Realu, ali to nije bilo dovoljno; Liverpool 'petardom' razbio Atalantu, Bayern zabio šest golova

03.11.2020 u 23:50

U prvim utakmicama 3. kola Lige prvaka u utorak navečer imali smo priliku vidjeti pravu pravcatu golijadu. Liverpool je u Bergamu 'počastio' Atalantu s pet komada, u Salzburgu su Red Bull i Bayern odigrali utakmicu s čak šest golova, dok smo ih pet vidjeli u derbiju Real Madrida i Intera

Sjajnu utakmicu odigrali su u Madridu na 'Alferdo Di Stefano stadionu' Real i milanski Inter. Bio je to istinski derbi 3. kola Lige prvaka u kojemu je Real na kraju uz dosta muke došao do pobjede 3:2.

Real je vodio 2:0 golovima Benzeme i Ramosa nakon samo 33 minute igre, ali je ubrzo Lautaro Martinez smanjio na 2:1, a onda Inter preko Ivana Perišića dolazi do izjednačenja 2:2 u 68. minuti.

Real je potom krenuo silovito, da bi Rodrygo u 80. minuti postigao gol za novo vodstvo madridskog kluba. Bila je to akcija mladih rezervi - Vinicius je ubacio, a Rodrygo zabio.

Real je do kraja uspio sačuvati vodstvo te su igrači Zinedinea Zidanea došli do važne pobjede. Sada Real ima četiri boda, a Inter je ostao na dva. Šahtar također ima četiri, a vodeća je Borussia M'gladbach s pet bodova.

• +7
Real Madrid - Inter Milano, Liga prvaka, 3.11.2020. Izvor: EPA / Autor: JuanJo Martin

Marcelo Brozović i Ivan Perišić krenuli su u početnih 11 Intera, Brozović je odigrao svih 90 minuta, a Perišić je nakon zabijenog gola izašao u 78. minuti. Luka Modrić je kod Reala ušao u 78. minuti...

Liverpool je bio uvjerljiv na gostovanju u Bergamu, 'redsi' su potopili Atalantu čak 5:0. U redovima Atalante Mario Pašalić je igrao do 63. minute...

Diogo Jota se proslavio s tri gola, a po jedan su zabili Mane i Salah. 'Redsima' je to bila treća pobjeda i uvjerljivo su prvi u grupi D s devet bodova.

U drugom susretu ove skupine Ajax je kao gost savladao Midtjyjlland 2:1 i bodovno se izjednačio s Atalantom, dok prvak Danske nema bodova nakon prva tri kola.

Sjajan susret odigran je i u Salzburgu, gdje je Bayern slavio s uvjerljivih 6:2.

Lewandowski (2), Boateng, Sane i Hernandez su pogađali uz autogol Kristensena nakon ubačaja Müllera. Berisha i Okugawa su pogađali za Austrijance. Treba napomenuti da je do 68. minute bilo 2:2 i Salzburg se dobro držao, ali u posljednjih 20 minuta Bayern je 'eksplodirao' i zabio čak četiri gola.

• +3
Red Bull Salzburg - Bayern München, Liga prvaka, 3.11.2020. Izvor: EPA / Autor: LUKAS BARTH-TUTTAS

U skupini A Bayern je maksimalan s devet bodova, Atletico ima četiri, Lokomotiva dva, a Salzburg jedan bod.

Manchester City i Porto ostvarili su sigurne pobjede na svojim terenima u grupi C.

City je golovima Torresa, Gabriela Jesusa i Cancela slavio 3:0 protiv Olympiakosa, dok je Porto s 3:0 pobijedio Marseille. Golove su dali Marega, Oliveira iz penala i Diaz. Payet je u 10. minuti promašio penal za Olympique u čijim je redovima Duje Ćaleta-Car odigrao svih 90 minuta.