NE DOGAĐA SE ČESTO

Bivša pobjednica Roland Garrosa bila je na putu prema rutinskoj pobjedi, a onda je izgubila 'glavu'; nisu je uspjeli 'spasiti' ni liječnici...

27.05.2022 u 13:05

Simona Halep doživjela je napad panike za vrijeme meča drugog kola Roland Garrosa protiv Kineskinje Zheng Qinwen u kojem je poražena 6:2, 2:6, 1:6

Bivša pobjednica Roland Garrosa i Wimbledona bila je na putu da ostvari rutinsku pobjedu, uvjerljivo je dobila prvi set te imala na početku drugog break, ali odjednom je stala…

Zheng je preuzela kontrolu i kod 3:0 u trećem setu za Kineskinju, Halep je pozvala liječnika koji joj je izmjerio puls i krvni tlak. Nastavila je, ali bilo je evidentno kako ima problema s disanjem. Dobila je liječničku pomoć i drugi puta, ali situacija se nije popravila. Nakon poraza provela je još neko vrijeme s medicinskim osobljem pa je zatim stigla pred novinare kako bi objasnila što se dogodilo.

'Igrala sam dobro na početku. Imala sam break u drugom setu, ali onda se nešto dogodilo što nisam očekivala, to je bio napad panike. Nisam znala kako se nositi s time. Ne znam zašto se to dogodilo, jer sam vodila u meču. Igrala sam dobro, ali jednostavno se dogodilo, i kao što sam rekla, izgubila sam', rekla je Halep i nastavila pričati o neugodnoj situaciji.

'Nakon meča je bilo prilično teško, ali sada sam dobro. Oporavila sam se i učit ću iz ove situacije. Ništa opasno, po mom mišljenju, ali dogodilo se. Zato je dobro što se sada mogu nasmiješiti. To je samo teniski meč, pa ga moram gledati malo opuštenije. Vjerojatno sam se previše opterećivala, jer sam stvarno željela igrati dobro. Vjerojatno me uhvatila mala panika tijekom tog razmišljanja, pretjeranog razmišljanja.'