SPORNA SITUACIJA

Bilić zabavljao navijače, Chelsea mu se izvukao...

19.03.2016 u 18:01

West Ham je remizirao s Chelseajem na Stamford Bridgeu, a minute su ga dijelile od nove pobjede nad prvacima koja bi ih odvela na četvrto mjesto ljestvice Premiershipa koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka iduće sezone

Slaven Bilić je u prvom dijelu sezone 'uzeo mjeru' prvaku na svom terenu te tako spremio kofere danas bivšem treneru Chelseaja Joseu Mourinhu. U međuvremenu je Chelsea pod vodstvom Guusa Hiddinka pronašao dio moći iz prošle sezone, no West Ham je i danas bio bolja momčad. Ipak, pogocima na isteku oba poluvremena Fabregas je zabijao za konačnih 2:2 (1:1).

West Ham je bio bolja momčad i zasluženo je slavio, a prvi gol došao je nakon fantastičnog udarca Argentinca Lanzinija koji je pogodio pod gredu vratara Curtoisa s 20 metara u 17. minuti.

Chelsa je izjednačio duboko u sučevoj nadoknadi izvanrednim slobodnim udarcem Cesca Fabregasa, no u 61. minuti Payet je idealno pronašao natrčalog Andyja Carrola koji pogađa kraj sjajnog belgijskog vratara.

Držao je West Ham inicijativu i u većini preostalih 30 minuta, no u 88. minuti Loftus Cheek je pao na ulasku u kazneni prostor, a sudac Madley je procijenio da ga je Antonio sapleo. Diskutabilna odluka, no Cesc Fabregas je s bijele točke mirno svladao Adriana i postavio konačnih 2:2.

Prva tri gola sa Stamford Bridgea

Bilić je tijekom dvoboja bio dlično raspoložen, te se čak i šalio s domaćim navijačima; no nema sumnje da nije bio najsretniji čovjek kada je vidio dosuđeni penal koji mu je uskratio dolazak na četvrto mjesto Premiershipa.