WEST HAM OSTAO BEZ DVA BODA

Bilić šizi zbog sudačke krađe; Sanchezova 'Božja ruka'

11.02.2017 u 19:08

U susretu 25. kola engleskog nogometnog prvenstva West Ham i WBA su u Londonu odigrali 2:2, a gosti su izborili bod pogotkom u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Zanimljivo, bio je to već šesti remi ova dva sastava u posljednjih osam međusobnih susreta.

Hrvatski stručnjak na klupi West Hama Slaven Bilić imao je velikih prigovora na suđenje Michaela Olivera koji je u nekoliko navrata oštetio 'čekićare'.

WBA je poveo u 6. minuti golom Nacera Chadlija. Međutim, golu je prethodio prekršaj u napadu koji Oliver nije sankcionirao. Domaćin je izjednačio u 20. minuti, no sudac je poništio pogodak zbog zaleđa što je izazvalo velike prosvjede domaćina. U samoj završnici prvog dijela West Ham je tražio i kazneni udarac, no Oliver je šutio.

Bilićeva momčad je u nastavku susreta odličnom igrom uspjela okrenuti rezultat golovima Sofianea Feghoulija (63) i Manuela Lanzinija (86). No, WBA je u trećoj minuti nadoknade izjednačio golom Jonnyja Evansa. Za Bilića i njegove igrače i ovo je bila sumnjiva situacija i tražili su prekršaj nad golmanom Darrenom Randolphom.

Manchester United je pobijedio Watford 2:0 produživši niz bez poraza na 16 ligaških utakmica. 'Crveni vragovi' su postali i prvi klub koji je na ukupnoj ljestvici Premiershipa stigao do brojke od 2.000 bodova.

Pobjedu Unitedu donijeli su Juan Mata (32) i Anthony Martial (60).

Stoke City je pobijedio Crystal Palace 1:0 gurnuvši londonski sastav još bliže ispadanju iz lige. Pogodak odluke zabio je Joe Allen u 67. minuti.

Middlesbrough i Everton su odigrali 0:0 produživši svoje serije. 'Boro' je već osam susreta bez pobjede, dok je Everton osam susreta bez poraza.

Sunderland je na svom travnjaku doživio težak poraz od Southamptona 0:4 ostavši na posljednjoj poziciji. Golove za goste zabili su Manolo Gabbiadini (30, 45), Jason Denayer (88-ag) i Shane Long (90+2).

U ranije odigranom susretu nogometaši Arsenala prekinuli su niz od dva uzastopna poraza nakon što su pobijedili Hull City 2:0. 'Topnici' su u posljednja dva kola izgubili od Warforda (1:2) i Chelsea (1:3) i novi kiks značio bi njihov 'zbogom' borbi za naslov prvaka.

Arsenal ponovo nije briljirao, no upisao je važnu pobjedu kojom se barem privremeno probio na treće mjesto ljestvice. Domaćin je poveo u 34. minuti golom Alexisa Sancheza o kojem će se još pričati. Čileanac je naime, zabio pogodak nakon gužve pred suparničkim vratima, a čini se kako je loptu ugurao u mrežu rukom. Igrači Hulla su prosvjedovali kod suca Marka Clattenburga, no on je pokazao na centar.

Pitanje pobjednika je razriješeno u trećoj minuti sudačke nadoknade novim golom Sancheza koji je sigurno realizirao kazneni udarac. Jedanaesterac je skrivio Sam Clucas igrajući rukom na gol crti zbog čega je zaradio crveni karton.

Čileanski napadač je s dva nova gola stigao do brojke od 17 pogodaka ove sezone i vodeći je strijelac lige ispred Romela Lukakua (16), Diega Coste (15) i Zlatana Ibrahimovica (15).