PRIMERA DIVISION

Bilić donio pobjedu Sportingu

09.11.2009 u 08:40

U nedjeljnoj utakmici desetog kola španjolskog nogometnog prvenstva Sporting iz Gijona slavio je na svom travnjaku protiv Espanyola zahvaljujući pogotku hrvatskog nogometaša Mate Bilića

Hrvatski nogometni reprezentativac Mate Bilić svojim je pogotkom donio pobjedu Sportingu iz Gijona protiv Espanyola u 10. kolu španjolskog prvenstva. Bilić je jedini pogodak na utakmici postigao već u 3. minuti, a na terenu je proveo svih 90 minuta.

Od ostalih susreta, Sevilla je pobijedila Villarreal 3:2 zahvaljujući golovima Luisa Fabiana (9, 61) i Kanoutéa (66), dok su strijelci za Villarreal bili Pires (29) i Fuster (59).

Valencia je bez većih problema pobijedila Real Zaragozu 3:1. Pogotke za 'šišmiše' postigli su Juan Mata (17), David Villa (40) i Pablo (42), dok je strijelac za goste bio Abel Aguilar (65).

Rezultati:
Sevilla - Villarreal 3:2 (Luis Fabiano 9,61, Kanoute 66 / Pires 29, Fuster 59)
Valencia - Real Z. 3:1 (Mata 17, Villa 40, Pablo 42 / Aguilar 65)
Valladolid - Xerez 0:0
Sporting - Espanyol 1:0 (Bilić 3)
Racing - Athletic 0:2 (Gurpegui 31, Iraola 75-11m)
Almeria - Osasuna 2:0 (Josetxo 2-ag, K. Uche 89)
Igrano u subotu:
Tenerife - Malaga 2:2 (Roman Martinez 18, Alfaro 27 / Edinho 29, Javi Lopez 77)
Getafe - Deportivo 0:2 (Mista 14, Filipe Luis 58)
Barcelona - Mallorca 4:2 (Pedro 11, 40, Henry 43, Messi 86-11m / Nunes 20, Keita 90+2)
Atletico - Real M. 2:3 (Forlan 79, Aguero 81 / Kaka 5, Marcelo 25, Higuain 64)