15.04.2024 u 21:22

Španjolski nogometaš Raul Garcia (37) najavio je odlazak u mirovinu na kraju ove sezone

"Sve ima svoj kraj," poručio je veznjak Athletic Bilbaoa u oproštajnoj video poruci.

Garcia je posljednjih devet godina član baskijskog kluba, osam godina je igrao za Atletico Madrid, a tri sezone je nosio i dres Osasune.

Tijekom karijere je osvojio sedam klupskih trofeja, posljednjeg ranije ovog mjeseca osvojivši u dresu Athletica španjolski Kup kralja.

S ukupno 602 utakmice trenutačno je treći igrač s najviše nastupa u povijesti španjolske Primere. Više od njega sakupili su tek Andoni Zubizarreta i Joaquin Sanchez, obojica po 622 nastupa.

• +2
Athletic Bilbao, pobjednik Kupa kralja 2024. Izvor: EPA / Autor: Julio Munoz

"Ostavit ćeš svoj trag u povijesti Athletica. Čestitamo na svemu što si postigao, legendo," objavio je baskijski klub.

Za španjolsku reprezentaciju upisao je dva nastupa u rujnu 2014. godine.

Raul Garcia je ukupno od 2004. godine odigrao 839 utakmica u svim natjecanjima, zabio je 150 golova uz još 70 asistencija, a s Atletico Madridom je osvojio Europsku ligu i dva puta UEFA Superkup, te je igrao finale Lige prvaka.