BORBA ZA POLUFINALE

Bayern napravio čudo, prošao i Lyon

07.04.2010 u 20:17

Nogometaši minhenskog Bayerna napravili su veliko iznenađenje jer uspjeli su smanjiti zaostatak od 3:0 te golovima Olića i Robbena izboriti polufinale Lige prvaka. A tamo će igrati protiv Lyona, koji je s minimalnih 1:0 poražen u Bordeauxu

Posao su u utorak obavili Barcelona i Inter te čine prvi polufinalni par. Drugi ćemo saznati danas.

Manchester United - Bayern 3:2

Kraj

90' - igrat će se tri minute sudačke nadoknade
88' - Riberyjev udarac otišao je blizu gola domaćina; na drugoj strani uzvratio je Nani
84' - Van gaal je umjesto Olića u igru uveo Pranjića
73' - 3:2 Ribery je izveo korner, a Robben je preciznim udarcem iz voleja smanjiti prednost domaćih; s ovim rezultatom dalje ide Bayern
71' - Bayernov pritisak i dalje traje
68' - Van Buyten je na ubačaj Lahma skočio najviše ali njegov je udarac odsjeo na vratnici
63' - kontra domaćih; Nani je uspio pucati ali Butt refleksno zaustavlja loptu
59' - sjajan volej Riberyja, ali Van der Sar brani
55' - sir Alex Ferguson mijenja Rooneyja aumjesto njega ušao je O'Shea; prije toga Nani je pokušao zabiti i treći gol
53' - bavarski se klub sve više diže u igri
50' - Rafael je, zbog prekršaja, dobio drugi žuti karton te će domaćini do kraja utakmice igrati s igračem manje
47' - Ribery je napravio pomutnju u redovima, domaćih, ali više od kornera nije izborio

Kraj poluvremena
45' +1 Robben je sada prijetio Van der Saru, ali Nizozemac spašava United
42' - 3:1 Olić se sjajno snašao i vratio nadu bayernu
41' - 3:0 Nani je opet odlično iskoristio prodor i dodavanje Valencije, te pogotkom u suprotni kut, povečava prednost domaćih
39' - nakon kontre Bayerna, pred Van der Sara stigao je Olić, ali nije uspio bolje iskontrolirati loptu
35' - Rafael je mogao i bolje reagirati, no nakon ulaska u 16-erac gostiju pucao je pokraj gola; tom je pokušaju prethodila odlična akcija domaćih
33' - Gibson je opet zaprijetio Buttu, no ovog puta udarac je otišao malo preko gola
26' - Bayern je stigao u zonu udarca, ali Schweinstiger puca samo u blok domaćih
23' - Nani je isprobao udarac, ali je lopta otišla preko gola
20' - problemi za United, ali ne zbog Bayerna, već zbog ozljede Rooneyja, pitanje je hoći li i koliko engelski reprezentativac izdržati
15' - Bayern se napokon 'trgnuo', no pitanje je koliko ih je ovakav početak uzdrmao
7' - 2:0 Nani je sjajno, petom, iskoristio ubacivanje Valencije i zabio za povećanje vodstva
4' - 1:0 za United; Darron Gibson je sjajnim udarcem, nakon duplog pasa s Rooneyem pogodio gol gostiju

1' - United je prvi izveo loptu, a Bayern se, logično čuva na svojem dijelu terena

U sastavu Manchestera u prvih 11 našao se je i Wayne Rooney iako se je nagađalo da ga liječnici neće osposobiti za uzvrat. Kod Bayerna će od prve minute na travnjak Ivica Olić dok će drugi hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić biti na klupi.

Bordeaux - Lyon 1:0

Kraj

90'+2 Ederson je mogao riješiti sve dileme, ali promašio je izglednu priliku
89' - Plašil je za domaće promašio možda i posljednju priliku, a da je pogodio Bordeaux bi prošao u polufinale
62' - Bastos, a što drugo, nego promašuje

60' - Gomis se pridružuje suigračima u promašajima
56' - Gonalons promašuje za goste

54' - Wendel je promašio za domaćine
50' - Bastos bi mogao postati tragičar Lyona; naime opet je u prigodi ali ni sada nije precizan
46' - Bastos je opet zaprijetio domaćina, ali rezultat se ne mijenja

45' - 1:0 Chamakh je uspio u jednoj gužvi donijeti vodstvo svojoj ekipi, koja je tek potkraj poluvremena zaprijetila gostima
31' - malo se toga ima vidjeti u francuskom dvoboju; naravno takav rasplet više odgovara Lyonu
18' - prvu prigodu domaći su imali tek u 18. minuti ali je Gourcuff bio neprecizan
9'- dvoboj u Bordeauxu prolazi u znaku Lyona, a u dvije se izgledne prilike (7. i 9.) minuta našao Michel Bastos