SVI ZADOVOLJNI

Bayern i Valencia remijem do prolaza

20.11.2012 u 23:12

Nogometaši Valencije i Bayerna su odigrali na Mestalli miroljubivih 1:1, a ujedno su tijekom tih 90 minuta obje momčadi proslavljale prolaz u osminu finala Lige prvaka

BATE Borisov i Lille zaostaju toliko da se u zadnjem kolu više ne može dogoditi nikakav obrat, a sve se znalo još ranije poslijepodne kada je Lille slavio u Bjelorusiji 2:0.

S obzirom da je 'u igri' bilo 'tek' prvo mjesto u skupini F igrači Valencije i Bayerna su odigrali utakmicu u nešto slabijem intenzitetu. Utakmicu je prilično usmjerio trenutak u 33. minuti kada je domaćin ostao s igračem manje. Tada je Barragan dobio drugi žuti karton.

Bayern je jalovo napadao, dok je Valencia imala problem igrača manje. No, čak i s deset igrača na travnjaku Valencia je djelovala opasnije i konkretnije. Pogoci su postignuti u posljednjih petnaest minuta, pa je tako Valencia povela preko Tunižanina Feghoulija u 77. minuti.

Ipak, Valencia nije zadržala vodstvo i šansu da bude broj 1 na ljestvici, jer je Bayern po primljenom pogotku zaigrao angažiranije i onako kako dolikuje momčadi s igračem više. Nakon loših obrambenih intervencija igrača Valencije Thomas Müller je izjednačio u 82. minuti udarcem s pet-šest metara, a do kraja je mogao Bayern i slaviti pobjedu.

Moramo reći da je hrvatski nogometaš Mario Mandžukić u igru ušao u 66. minuti umjesto Pizarra, te je samo pet minuta kasnije, kod rezultata 0:0, pogodio glavom stativu.

Treba zabilježiti ulazak u igru, tijekom nastavka, Marija Gomeza, koji je tako zaigrao za Bayern po prvi puta nakon kolovoza.

U zadnjem će kolu Bayern igrati domaći susret protiv BATE Borisova, dok Valencija odlazi kod Lillea.

Valencia - Bayern 1:1