španjolska liga

Barcelona uvjerljiva kod Villarreala; Messi i suigrači s četiri gola potopili 'žutu podmornicu'

06.07.2020 u 00:27

Barcelona je s uvjerljivih 4:1 prošla neugodno gostovanje kod Villarreala te ostala na četiri boda zaostatka za vodećim Realom uoči posljednja četiri kola španjolskog prvenstva...

Već u 3. minuti Barcelona je povela autogolom Torresa, koji je u svoju mrežu skrenuo loptu nakon ubačaja Jordija Albe. Villarreal je brzo došao do izjednačujućeg gola, a postigao ga je Moreno u 14. minuti. No, još do kraja prvog poluvremena gosti su stvorili dva pogotka prednosti.

U oba slučaja Leo Messi je bio u ulozi asistenta. U 20. minuti na njegovo dodavanje preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora gol je postigao Luis Suarez, a u 45. minuti se savršenim lobom u strijelce upisao Antoine Griezmann, koji je bio u početnoj postavi.

Messi je u 69. minuti zatresao mrežu, ali je nakon pregledavanje snimke taj gol poništen. No, ipak je još jedna lopta završila u mreži 'žute podmornice', a gol je u 86. minuti postigao Anssu Fati.

Ivan Rakitić je igrao od 60. minute, kad je zamijenio Luisa Suareza.

Domaćim porazom 1:0 od Leganesa nogometaši Espanyola gotovo su i matematički izgubili status prvoligaša za sljedeću sezonu, a dok je klub iz madridskog predgrađa ostavio nadu u mogući spas u posljednja četiri kola. Pobjednički pogodak postigao je Silva u 53. minuti.

Athletic Bilbao - Real Madrid, 34. kolo Primere, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: LUIS TEJIDO

Osasuna je ugostila Getafe u dvoboju koji je završio bez pogodaka.